Przyznawanie kredytów finansowych poprzez banki jest chyba najpopularniejszym sposobem pozyskania nagle potrzebnej gotówki. Ludzie coraz częściej wybierają takie rozwiązanie niż pożyczka u znajomych. Decydując się na bankową usługę jednak zostajemy obciążeni pewnymi odsetkami. Często jednak okazuje się to jedynym wyjściem z problemu. Najczęściej kredyty brane są w celu zakupu jakiegoś sprzętu, bądź wyprawienia okazjonalnego przyjęcia.

Jak wspomniałem, pierwszym powodem, dla którego ludzie zaciągają pożyczkę z Sygma Banque jest przede wszystkim zakup sprzętu RTV, AGD czy też chociażby auta. Innym razem powodem jest wyprawienie wesela, bądź chrztu, a imprezy takie nie są czymś tanim. Zanim jednak zdecydujemy się na finansową wspomogę od banku, dobrze się zastanówmy i przeanalizujmy całą sytuację, nasze zarobki, a więc zdolności kredytowe. Liczmy się także z faktem, że pożyczka może być nam nie udzielona.

Na szczęście kredyty gotówkowe jest stosunkowo łatwiej otrzymać niż chociażby hipoteczne. Możliwość otrzymania kredyty do kwoty 10 tysięcy złotych posiada praktycznie każdy. Często także okazuje się, że bank nie wymaga od nas przedstawienia wysokości naszych dochodów, a jedynie dowodu osobistego. Jedyny warunek jaki musimy spełnić to posiadać własny rachunek bankowy. Czasem może się zdarzyć, że właściciele Sygma uznają, że nasze zdolności kredytowe są nieco większe, a tym samym może nam zaproponować udzielenie od ręki nieco większego kredytu, nawet do 50 tysięcy.

Sytuacja jednak nie jest taka piękna jak by się mogła wydawać. Podstawową wadą kredytów gotówkowych jest ich wysokie oprocentowanie. Z tego powodu ludzie decydują się na skorzystanie z usług innych instytucji, co niestety często okazuje się pułapką finansową. Najbezpieczniej więc jest skorzystać ze specjalnej porównywarki kredytowej. Dzięki temu na spokojnie bez nerwów będziemy w stanie porównać wszystkie oferty na rynku i wybrać tę jedną, dla nas najlepszą.

Avatar photo
About Author

Redaktor

1 Komentarz

    Dobrze, że takie coś istnieje. Kredyty gotówkowe mają sens, chociaż wiele osób nawet przechodząc przez ulicę i widząc ulotki o kredytach czy pożyczkach odwraca głowę w druga stronę, nie zdając sobie sprawy, że nie wiadomo co czas przyniesie i czy przypadkiem nie będziemy potrzebowali gotówki na już. Ja tak miałem, stąd te moje myśli. Wziąłem pożyczkę – i na szczęście wszystko się udało.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *