Odzież medyczna dla lekarzy, pielęgniarek oraz pielęgniarzy powinna spełniać kilka bardzo istotnych kryteriów, aby mogła być stosowana zarówno w szpitalu, jak i w prywatnych klinikach czy gabinetach lekarskich. Jednak gdzie poszukiwać najlepsze oraz najwygodniejszej odzieży medycznej, która spełni wszystkie wymagania klienta?

Odzież medyczna – gdzie kupować?

Wysokiej jakości odzież medyczna oferowana jest obecnie w bardzo wielu różnych miejscach, począwszy od sklepów stacjonarnych, a na internetowych skończywszy. Czasami niektórzy producenci oferują również swoje wyroby poprzez popularne portale aukcyjne. Przed wyborem konkretnego modelu warto również podpytać bardziej doświadczonych kolegów i koleżanki, jaką odzież medyczną oni polecają, a także gdzie dokładnie się w nią zaopatrują.

Z pewnością podzielą się kilka przydatnymi wskazówkami, jak również powiedzą, na co dokładnie należy zwracać uwagę, czego unikać oraz gdzie kupować. Jednak zdecydowana większość osób decyduje się na odzież medyczną od sprawdzonych producentów, którzy zazwyczaj oferują również swoje usługi w internecie. W ten sposób każdą sztukę odzieży można dokładnie obejrzeć na zdjęciu, przeczytać jej skład oraz przeznaczenie i wybrać konkretny odcień.

Czy powinna się charakteryzować odzież medyczna?

Odzież medyczna musi zostać wykonana z najwyższej jakości materiałów i tkanin, ponieważ noszona jest ona podczas kilku lub kilkunastogodzinnych dyżurów w szpitalu czy prywatnej klinice, dlatego koniecznie muszą być uszyte z wygodnych i komfortowych w użytkowaniu, oddychających materiałów. Najważniejsze cechy odzieży medycznej:

  1. Wygoda użytkowania

Kitle i fartuchy muszą charakteryzować się najwyższą wygodą użytkowania, ponieważ lekarze nie mają czasu przejmować się niskim komfortem ubrań podczas ratowania życia pacjentom. Odzież nie może w żaden sposób krępować ruchów lekarza czy pielęgniarki, a także musi być wygodna i lekka niczym druga skóra. Naturalne, doskonale oddychające i zapewniające pełną cyrkulację powietrza tkaniny są w stanie zapewnić taki wysoki komfort noszenia.

  1. Trwałość

Odzież medyczna musi być wyjątkowo trwała i odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Będzie ona wielokrotnie prana, a więc materiał, z którego została wykonana nie może się zbiegać w praniu, farbować, ani za bardzo rozciągać. Ponadto większość modeli zazwyczaj wyposażona jest w wykończenie antymnące, co w znacznym stopniu ułatwia prasowanie odzieży medycznej przed jej założeniem.

  1. Modny i nowoczesny fason

To kryterium wbrew pozorom również jest bardzo istotne, ponieważ lekarz na dyżurze lub pielęgniarka w ośrodku zdrowia, do którego przychodzą pacjenci musi się odpowiednio prezentować. Dobrze dobrana do sylwetki i wręcz skrojona na miarę odzież medyczna zapewnia nie tylko elegancki, ale również profesjonalny wygląd w pracy. Najczęściej ubrania oferowane przez różnych producentów można zakupić w odcieniach bieli, granatu czy błękitu, jednak zdarzają się również inne kolory, takie jak łososiowy, zielony, szary czy brzoskwiniowy.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Apolonia.

Avatar photo
About Author

Redaktor

1 Komentarz

    Kupiłam w tym roku, ponieważ rozpoczęłam studia medyczne i było mi wszystko potrzebne. Wszystko jest z dobrego materiału i łatwo się pierze. Mają fajne zapinane bluzy na chłodniejsze dni. Podoba mi się bardzo, że fartuchy nie są tylko jednolite, ale też w fajne wesołe wzorki.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *