Dwa takie same zestawy ubrań mogą wyglądać zupełni różnie na dwóch osobach. Na jednej osobie koszulka i jeansy będą prezentować się całkiem zwyczajnie, a na drugiej bardzo stylowo. Dzieję się tak za sprawą dobrze dobranych dodatków – co jest sztuką.

Torebka najważniejsza

AccessoriesTorebka, torba, kopertówka, są nieodłączonymi towarzyszami kobiety. Kanony modowe zmieniają się bardzo szybko, natomiast torebka zostaje wierną przyjaciółką kobiety. Dawne zasady dobierania dodatków mówiły jasno: torebka musi kolorystycznie lub materiałowo pasować do butów. Dziś jest to już nieaktualne. Torebka jest wisienką na torcie stylizacji. Jej kolor może być jaskrawy, kształt niestandardowy a materiał dowolny. Ważne, aby miała chociaż jeden element łączący ze stylizacją. Hitem tego sezonu są ażurowe zdobienia, które sprawiają, że torebka staję się tak samo ważna jak biżuteria.

Jak dobrać rozmiar torebki do swojej sylwetki

• Wielkie torby – pogrubiają wizualnie kobiety tęższe, natomiast drobne przytłaczają;
• Kopertówki – noszenie jej pod pachą powinny unikać dziewczyny z dużym biustem. Aby wyrównać proporcje powinny one nosić większą torbę na wysokości bioder;
• Torby noszone „na ukos” – powinny unikać osoby z szerokimi biodrami, ponieważ powoduje optycznie poszerzenie bioder;
• Małe torebeczki – są nieodpowiednie dla osób wysokich lub tęgich. Powodują wrażenie mało proporcjonalnej sylwetki.

Biżuteria dopełnieniem stylizacji

Każda kobieta ma słabość do błyskotek. W dobie gdzie mamy dostęp do szerokiej palety wisiorków, naszyjników, bransolet, kolczyków czy brożek łatwo jest się pogubić i jedną niewłaściwą decyzją popsuć stylizację. Istnieje 5 złotych zasad, o których należy pamiętać przy doborze biżuterii by wyglądała stylowo i efektownie.

Zasada 1. Ilość ma znaczenie
Biżuteria ma podkreślać stylizację, a nie być nią. Im mniej biżuterii zakładamy tym lepiej. Jeśli decydujemy się na masywne kolczyki zrezygnujmy z masywnego naszyjnika i odwrotnie.

Zasada 2. Styl
Należy zachować jeden styl przy doborze biżuterii. Jeśli zakładamy etniczne duże kolczyki, zrezygnujmy z pereł na szyi. Ozdoby mają dopełniać stylizację a nie z nią konkurować.

Zasada 3. Oryginalność
Jeden element biżuterii może odmienić całą stylizację. Czasami wystarczy odpowiedni oryginalny wzór, unikatowy kolor lub ciekawe wykonanie i cały strój nabiera zupełnie innego wyglądu.

Zasada 4. Barwa
Kolor biżuterii powinien być także odpowiednio dobrany. Przy ciemnych stylizacjach dobrze wyglądają odważne kolory, natomiast przy jasnych strojach powinniśmy zdecydować się na biżuterię tego samego koloru lub w podobnych odcieniach.

Zada 5. Samopoczucie
Ta zasada jest bardzo często pomijana. Przede wszystkim powinniśmy się czuć dobrze w biżuterii. Często biżuteria wyraża naszą osobowość, dlatego powinniśmy ją wybierać zgodnie z samą sobą.

Dodatki do stroju zawsze potrafią podkreślić kreację. Należy jednak pamiętać o dobrym ich doborze. Warto ryzykować, zmieniać style i eksperymentować. Bardzo dużo oryginalnych elementów stylizacji można znaleźć w sieci. Warto więc porozglądać się za czymś odpowiednim dla siebie.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *