Wymagania odnośnie jakości odzieży medycznej stale rosną. Pracownicy służby zdrowia, zwłaszcza zatrudnieni w placówkach niepublicznych lub prowadzący prywatne praktyki, zaczynają coraz lepiej rozumieć znaczenie powiedzenia, że jak cię widzą, tak cię piszą. Dlatego też od odzieży medycznej, w której każdego dnia spędzają długie godziny podczas pracy, oczekują nie tylko zapewnienia im podstawowego bezpieczeństwa, ale i komfortu oraz odpowiedniej prezencji.

Różnorodność wyzwań

Odzież medyczna zaliczana jest do kategorii roboczej odzieży ochronnej, co jasno oznacza, jaki jest jej podstawowy cel. Odzież medyczna ma za zadanie ochronę noszących ją pracowników służby zdrowia przed ewentualnymi zagrożeniami mogącymi zaistnieć w trakcie pełnienia obowiązków zawodowych. Na różnych stanowiskach pracy są to inne zagrożenia, dlatego też inny typ odzieży przewidywany jest dla pracownika recepcji, lekarza przychodni, chirurga, a inny dla pracownika szpitalnej kuchni.

Widziani oczami pacjenta

Lekarz pierwszego kontaktu lub każdy inny specjalista przyjmujący pacjentów w zaciszu swojego gabinetu stawia przede wszystkim na wizerunek. Pełniąc tak odpowiedzialną funkcję musi brać pod uwagę to, jak jest postrzegany przez ludzi przychodzących do niego po pomoc lub poradę. Pacjenci często przy wyborze lekarza kierują się tym, jakie wrażenie wywarła na nich jego osoba. Zwracają uwagę na jego kontaktowość, prezencję oraz na ubiór, w tym – rzecz jasna – również na wygląd odzieży medycznej, którą ma na sobie. Czysty i schludny fartuch to podstawa. Warto jednak zadbać także o to, aby był to fartuch dobrze skrojony, dopasowany do sylwetki i w utrzymany w dobrym, modnym stylu.

Ochrona przede wszystkim

Jednak wizerunek to nie wszystko. Noszone przez lekarzy fartuchy powinny być nie tylko stylowe, ale i zapewniać im podstawową ochronę. Najczęściej jest to standardowa ochrona przed zabrudzeniami różnego typu substancjami (organicznymi i nieorganicznymi), z jakimi stykają się na co dzień w trakcie przyjmowania pacjentów i przeprowadzania najprostszych badań.

Więcej informacji o właściwościach odzieży medycznej na: http://uniformix.tumblr.com/

Avatar photo
About Author

Redakcja

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *