Dom & Wnętrze

Pokój dla niemowlaka – o czym koniecznie musisz pamiętać?

Pokój dla niemowlaka – o czym koniecznie musisz pamiętać?

Pojawienie się w domu nowego członka rodziny to wspaniały czas pełen wzruszeń, ale także stresów, obowiązków i nowej organizacji życia całej rodziny. Wiele zmian, jakie zachodzą w związku z narodzinami dziecka, dotyczy prostych codziennych spraw, chociażby takich jak organizacja przestrzeni. Mimo iż rodzice często na początku urządzają kącik dla dziecka w swojej sypialni, to wielu z nim poza tym przygotowuje również osobny pokoik dziecięcy, aby maleństwo miało już swoją przestrzeń w domu. Urządzając pokój niemowlaka, trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach, tak aby ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie.

Niezbędnik niemowlaka

 Podstawowym elementem urządzania pokoju czy też kącika dla niemowlaka jest oczywiście łóżeczko dla dziecka. Producenci mebli dziecięcych starają się jak najlepiej sprostać wymaganiom młodych rodziców, wymyślając coraz to nowsze modele łóżeczek dziecięcych. Możemy kupić standardowe drewniane łóżeczko z wyjmowanymi szczebelkami, ale także z całkowicie podnoszoną barierką z jednej strony łóżeczka. Alternatywą dla tradycyjnego łóżeczka dla dziecka, jest kołyska lub popularny w ostatnim czasie kosz Mojżesza. Ponadto ciekawym rozwiązaniem są łóżeczka dostawiane do łóżka rodziców. Ten rodzaj łóżeczka dziecięcego wspiera wychowanie malucha w duchu rodzicielstwa bliskości, a ponadto jest bardzo wygodny szczególnie dla mam karmiących piersią, gdyż ułatwia odkładanie dziecka podczas nocnego karmienia.

La Millou

Tekstylia dla niemowlaka

Jeżeli już mamy łóżeczko, kolejnym krokiem jest zakup niezbędnych tekstyliów, czyli pościeli dziecięcej, w której maluch będzie czuł się komfortowo. Pościel dla dzieci powinna być wykonana z bezpiecznych oddychających, najlepiej antyalergicznych tkanin, zapewniających dziecku zdrowy sen. Warto też zaopatrzyć się w ciepły, ale oddychający kocyk dziecięcy. Producent oryginalnych, pięknych i stylowych akcesoriów dziecięcych, polska firma La Millou w swojej ofercie posiada bogaty wybór pościeli dziecięcej, kocyków, otulaczy, pieluch oraz innych przydatnych akcesoriów zarówno dla dzieci, jak i dla mam. Tekstylia La Millou cechuje doskonała jakość wykonania, najlepsze tkaniny, a także oryginalne wzornictwo. Marka La Millou podbiła serca mam pięknymi torebkami, dedykowany aktywnym i modnym kobietom, a także słynną poduszką, w kształcie kury, przydatną zarówno w ciąży, jak i podczas karmienia piersią.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *