Matura jest najważniejszym egzaminem w życiu i to od jej wyników zależy późniejsza ścieżka zawodowa. Już na etapie wybierania przedmiotów należy uwzględnić kierunek studiów, na który się wybieramy, aby spełnić wymagania konkretnej uczelni. Jednymi z najpopularniejszych, ale także najciekawszych są studia psychologiczne. Psychologia to dziedzina, z którą mamy do czynienia na co dzień, a absolwenci tego kierunku są chętnie zatrudniani w wielu sektorach.

Studia I stopnia – co Cię czeka?

Psychika ludzka to wciąż nie do końca zbadany obszar, a studia psychologiczne przygotowują do zrozumienia określonych zachowań. Ten kierunek jest szczególnie ciekawy, gdyż pozwala poznać istotę ludzkiej natury, a wiedzę wyniesioną z uczelni można wykorzystać w codziennych kontaktach. Studia I stopnia to intensywny czas nauki, podczas którego zostają wprowadzone główne zagadnienia, wokół których obraca się psychologia. Semestry obfitują w wiele ciekawych przedmiotów, takich jak psychologia poznawcza, analiza osobowości, rozwój emocji czy psychopatologia. Już studia licencjackie pozwalają zdobyć wiedzę, dzięki której będziemy mogli zrozumieć istotę niektórych zachowań i nauczyć się komunikowania z osobami o różnej psychice. Podczas dalszej ścieżki nauczania, kiedy już ukierunkujemy swoje zainteresowania, możemy skupić się na konkretnej specjalizacji. W tym przypadku studia psychologiczne mają wiele do zaproponowania, a oferta jest bardzo różnorodna. Można ukierunkować się na psychologię kliniczną, menadżerską, czy psychologię rozwoju wraz z elementami coachingu, a to tylko niektóre specjalności czekające na studentów.

Psychologia studia

Studia w Krakowie – dlaczego tu?

Kraków nie od dziś jest uważany za stolice studentów, ze względu na dostęp do uczelni, które kształcą nie tylko teoretycznie, ale także praktycznie. Studia psychologiczne w Krakowie umożliwiają uzyskanie dyplomu, który jest uznawany przez najlepszych pracodawców. Absolwenci są chętnie zatrudniani w różnych obszarach, a dzięki czemu po zakończeniu nauki bez problemów zaczynają pracę zgodnie z kierunkiem kształcenia. Studenci kształcą się praktycznie, dlatego są przygotowani zarówno do prowadzenia gabinetów psychoterapeutycznych i pracy z ludźmi, ale także znajdują zatrudnienie w prywatnych firmach i instytucjach publicznych. Psychologia i studia w Krakowie z pewnością będą okazją do poszerzania swoich horyzontów, nawiązania nowych kontaktów z osobami o podobnych zainteresowaniach oraz możliwością zdobycia praktycznego doświadczenia.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *