Święta kojarzą nam się z choinką, dużą ilością jedzenia, rodzinną atmosferą, prezentami i niestety dużym obciążeniem konta. Szał zakupowy daje się we znaki już w grudniu, sklepy zaczynają przeceniać asortyment, a my całymi rodzinami wybieramy się do galerii handlowych. Jak rozsądnie wydawać pieniądze?

świąteczne zakupy

Po pierwsze nie dajmy się ponieść fali zakupów. Często przed samymi świętami zapożyczamy się najczęściej w bankach lub instytucjach pozabankowych, które kuszą ofertami na kredyty i chwilówki. Prezenty, karp, choinka to tylko wybrane niezbędniki świąt, na które przeznaczamy najwięcej rodzinnego budżetu. Zanim jednak wybierzemy się do galerii handlowych w poszukiwaniu mikołajkowych podarunków warto wyposażyć się w listę zakupową, na której umieścimy dobrze przemyślane punkty i co ważniejsze będziemy się ich trzymać.

Ponadto, nie śpieszmy się z zakupami. Jeśli chodzi o tradycyjnego karpia, choinkę czy jemiołę z ich kupnem warto zaczekać do dnia wigilii. Sprzedawcy zdając sobie sprawę z tego, że to ostatni czas zbytu skłonni są obniżać ceny, przy nadal dość dużym wyborze.

Wszyscy, którym nagle skończy się gotówka mogą liczyć na kredyty bez zaświadczeń lub pożyczka sms. Jednak starajmy się wydawać pieniądze rozsądnie, ponieważ święta miną, a kredyt do spłaty zostanie.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *