Budownictwo

Klimatyzacja przenośna czy typu split?

Klimatyzacja przenośna czy typu split?

Klimatyzacja to urządzenie bardzo popularne, zwłaszcza latem podczas dużych upałów. Urządzenie to montowane jest już nie tylko w budynkach biurowych, dużych firmach ale coraz więcej ludzi zakłada klimatyzację w domach prywatnych. Jednak klimatyzacja klimatyzacji nie jest równa i w zależności od tego jaki typ urządzenia wybierzemy taki będziemy odczuwać komfort.

Na rynku istnieje wiele typów klimatyzacji jednak najtańszym urządzeniem tego typu jest klimatyzacja przenośna. Koszty klimatyzacji przenośnej są niewielkie ze względu na fakt, że nie musisz inwestować w kanały wentylacyjne, wystarczy uchylone okno które będzie odprowadzać ciepłe powietrze wytwarzane przez klimatyzator. Jednak mimo niskich kosztów związanych z zakupem klimatyzacji przenośnej to urządzenie to niestety ma niską wydajność i wysoki poziom hałasu.

Klimatyzacje troszkę droższe w kosztach ale za to praktycznie dużo wydajniejsze to urządzenia typu split. Jednak tu musisz wykonać odpowiednie ciągi wentylacyjne do tego typu instalacji najczęściej używa się blachy stalowej lub rur spiro.
Jeżeli już zdecydujemy się na któryś z typów klimatyzacji, przy ostatecznym wyborze warto wziąć pod uwagę takie parametry jak:

  • kubatura pomieszczeniach
  • ilość urządzeń wytwarzających ciepło np. komputer, lodówka
  • ilość osób mających przebywać w danym pomieszczeniu
  • ilość okien
  • poziom hałasu.
Avatar photo
About Author

Redaktor

1 Komentarz

    Korzystałem kilka lat z klimatyzatorów przenośnych, obecnie korzystam z klimatyzacji, dlatego mam spore porównanie. Przenośny klimatyzator w porównaniu do klimatyzacji pracował dużo głośniej, przez to przeszkadzał w pracy i codziennym funkcjonowaniu. Na montaż klimatyzacji zdecydowałem się dwa lata temu, zdecydowałem się wówczas na klimatyzator dostępny w ofercie firmy Klima VIP – http://www.klimatyzacja-wroclaw.pl/ i jestem zadowolony. Klimatyzacja w pełni spełnia swoje zadanie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *