Handel

Sklepy osiedlowe w Polsce – dlaczego je cenimy?

Sklepy osiedlowe w Polsce – dlaczego je cenimy?

Pomimo sporej liczby super i hiper marketów to sklepy osiedlowe wiodą prym jeśli chodzi o codzienne zakup. Bliskość, świeże produkty, oszczędność czasu – to tylko niektóre zalety wymieniane przez stałych klientów małych sklepów.

Sklep osiedlowy

Convenience store – bo tak z angielskiego nazywane są niewielkie sklepy najczęściej usytuowane na osiedlach bądź w miejscach wygodnych dla kupujących, cieszą się znacznie większą popularnością jeśli chodzi o codzienne zakupy niż super i hiper markety. Swoje wyniki badań przedstawił TNS Ośrodek Badań Opinii Publicznej. Pomimo, że w Polsce działa około 150 tys. tego typu placówek (nasz kraj pod tym względem zajmuje pozycję lidera na rynku europejskim) to nadal opłaca się otworzyć własny sklep tego typu.

Dlaczego sklepy osiedlowe?

Najczęściej wymienianym powodem jest lokalizacja. Polakom odpowiada niewielka odległość od miejsca zamieszkania, co pozwala na zrobienie zakupów praktycznie w każdej chwili. Dużym plusem są również długie godziny otwarcia, sklepy osiedlowe działają przeważnie od godziny 6 rano do 22, a nawet 23 wieczorem. Polacy przekładają to na wygodę i oszczędność czasu.

Nie bez znaczenia jest jakość produktów oferowanych w sklepach osiedlowych. Ze względu na specjalizacje convenience shop, klienci mogą liczyć na codziennie świeże pieczywo, owoce, warzywa, mięsa, wędliny oraz nabiał. Produkty te zaliczają się do kategorii pierwszej potrzeby w każdym domu.

Jeśli chodzi o sieci sklepów osiedlowych w Polsce, na pierwszym miejscu uplasowała się sieć sklepów Żabka S.A. Może się ona poszczycić posiadaniem prawie 3 tys. placówek w całym kraju. Ponadto ta liczba ciągnie rośnie do czego w dużej mierze przykładają się ajenci żabki.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *