Czas wolny & Kultura

Jak uniknąć oszustów podczas gry online?

Jak uniknąć oszustów podczas gry online?

Jak pokazują badania rośnie liczba Polaków, którzy w celach rozrywkowych korzystają głównie z dobrodziejstw technologii komputerowej. Najpopularniejszymi są oczywiście komputery, które oprócz samej zabawy umożliwiają interaktywną rozrywkę przez sieć. Ogromny rozwój tzw. branży gamingowej to bez wątpienia duży sukces, jednakże jednocześnie może on stanowić spore zagrożenie ze strony oszustów.

Cyber-przestępstwa to coraz poważniejszy problem także w Polsce. Niestety jednak znaczna ilość graczy nie przywiązuje większej uwagi do bezpieczeństwa podczas zabawy online. Wystarczy jednak stosować się do paru łatwych zasad, aby przynajmniej w pewnym stopniu zminimalizować zagrożenie stania się poszkodowanym. Podstawową czynnością jest ustalenie trudnego do odgadnięcia loginu i hasła do gry mmo oraz nie stosowanie jednego do kilku kont.

Dostęp do Internetu to także zagrożenie wirusami. Dlatego warto używać aktualnych systemów antywirusowych czy przeglądarek, gdyż są one maksymalnie zabezpieczone przed atakami hakerów. Kolejną ważna rzeczą jest nie udzielanie innych użytkowników żadnych danych osobistych czy tych odnośnie konta w serwisie udostępniającym gry internetowe. W ten sposób przestępca może przypisać jakiś występek do Twojej osoby.

Wiele osób gra w gry na telewizorach z systemem android. Takie osoby są również narażone na cyber ataki. Warto więc zastanowić się, jaki jest najlepszy telewizor do grania. Ważne, aby był odpowiednio zabezpieczony przez producenta. Z tego względu należy wciąż aktualizować system telewizora.

Kolejnym aspektem jest zachowanie ostrożności podczas pobierania wszelkich materiałów z sieci. Przed otworzeniem danego łącza powinno się dokładnie zbadać źródło. Ponadto niektóre gry online przed rozpoczęciem zabawy mogą poprosić o dane osobowe, co powinno być wyraźnym ostrzeżeniem przed czyhającym niebezpieczeństwem. Na koniec warto wspomnieć o używaniu jedynie znanych dostawców Internetu, zamiast niezabezpieczonych sieci bezprzewodowych.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *