Zabawki umilają czas wolny każdemu dziecku, mimo że rynek jest nimi niemalże przepełniony to te którymi kiedyś bawili się nasi dziadkowi i rodzice są ponadczasowe, a mowa o zabawkach drewnianych.

Zabawki z drewna cieszą się dużą popularnością, nadal można je znaleźć w większości sklepach dla dzieci. Pośród tych plastikowych, które same jeżdżą, chodzą, mówią to i tak coraz częściej rodzice wybierają te tradycyjne z drewna. Co w sobie takiego mają? Otóż zabawki z drewna są o wiele trwalsze niż te plastikowe, tak szybko się nie niszczą więc długi czas są ładne. Ponadto zabawki drewniane uczą dziecko kreatywności i logiki, rozwijają wyobraźnię. Z reguły te zabawki nie są zbyt skomplikowane więc zmuszają dziecko do tego aby nimi poruszać, przełożyć, ułożyć, dopasować elementy itp.

Bardzo ważne jest by zabawki były odpowiednio dobrane do poziomu rozwoju dziecka, tak jak te zwykłe tak samo zabawki drewniane są dla dzieci w różnym wieku. Dzięki nim możemy na każdym etapie rozwoju pomóc maluchowi rozwijać jego umiejętności. Informację czy dana zabawka jest odpowiednia dla naszego dziecka znajdziemy na opakowaniu.

Na koniec należy zaznaczyć, że zabawki drewniane są w pełni bezpieczne dla dziecka, nie zawierają związków chemicznych czy innych szkodliwych substancji, nie wydzielają brzydkiego zapachu oraz są w 100 procentach ekologiczne, czyli kupując je szanujemy środowisko naturalne.

Avatar photo
About Author

Redaktor

1 Komentarz

    mojemu synkowi kupuje drewniane klocki, autka, ale niestety jeśli w ogóle się czymś zainteresuje to wybiera plastikowe badziewie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *