Wielkanoc to magiczny czas, na który czeka każdy z nas. Święta Zmartwychwstania Pańskiego to okazja by spotkać się z bliskimi, zasiąść w rodzinnym gronie, a wreszcie i trochę odpocząć. Warto zadbać o to, by w trakcie Wielkanocy w naszym mieszkaniu panował iście świąteczny nastrój. Udekorujmy nasze mieszkanie tak, aby ten świąteczny czas stał się jeszcze piękniejszy.2

  1. Udekorowanie mieszkania na Święta to zawsze spore wyzwanie. Warto ozdobić szczególnie salon i jadalnię, gdyż to w nich będziemy spędzać czas z bliskimi. W pozostałych pomieszczeniach naszego mieszkania także warto umieścić jakiś świąteczny akcent. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie przesadzić – mniej znaczy więcej!
  2. Święta Wielkanocne i wiosna za oknami to czas przede wszystkim jasnych i pastelowych akcentów. Warto wprowadzić do mieszkania radosne i słoneczne kolory. Sięgnijmy po żółty i pomarańczowy, które kojarzą się z Wielkanocą. Wybierzmy błękity i róże, by ożywić mieszkanie. Nie bójmy się łączenia kolorowych dodatków. W końcu Wielkanoc to czas radości!
  3. Ważnym składnikiem świątecznego wystroju są bez wątpienia kwiaty. W mieszkaniu możemy wykorzystać zarówno kwiaty żywe, jak i sztuczne. Żółte żonkile lub pomarańczowe tulipany będą się pięknie prezentować w wazonie, który postawimy na świątecznym stole. Nadejście wiosny nie oznacza oczywiście rezygnacji z kwiatów sztucznych: w dużych wazonach stojących na ziemi umieśćmy sztuczne słoneczniki lub forsycje.
  4. Nieodłącznym elementem Wielkanocy są kolorowe pisanki. Możemy wykonać je samodzielnie lub po prostu poszukać w sklepie. Gotowe pisanki umieśćmy w koszyczku lub na specjalnych stojaczkach, które możemy położyć np. na komodzie lub stole. Ciekawym rozwiązaniem może być umieszczenie wstążeczek przy pisankac i zawieszeni ich na ozdobnych gałązkach w wazonie!
  5. Nie zapomnijmy o kurczaczkach i zajączkach! Mogą być wykonane z piórek, z tworzyw, a nawet z papieru! Zakupmy je w sklepie lub zaangażujmy w ich tworzenie najmłodszych – dla dzieci będzie to prawdziwa frajda! Wykonane zwierzątka możemy wykorzystać właściwie wszędzie!

Przy współpracy

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *