Klimatyzacja wynaleziona została ponad sto lat temu, obecnie coraz częściej spotykamy się z tą instalacją w naszych domach, budynkach w których pracujemy, centrach handlowych czy hipermarketach. W lecie, gdy na dworze upał, dobrze jest poczuć przyjemny chłód, który daje nam klimatyzacja.

 

air-intake-219789-mOkoło 90% naszego życia spędzamy we wnętrzach budynków. Jak informuje Światowa Organizacja Zdrowia powietrze wewnątrz budynków jest o 4-10 razy bardziej szkodliwe, w porównaniu do powietrza z jakim mamy do czynienia na zewnątrz.

Do zanieczyszczeń, które znajdują się w powietrzu wewnątrz budynków zaliczają się między innymi:

  • kurz, który może doprowadzić do astmy, alergii, alergicznego zapalenia oskrzeli, zapalenia spojówek oraz uszkodzenia przewodu oddechowego,
  • pleśń, wywołująca kaszel, alergię oraz zaburzenia oddychania,
  • roztocza, odpowiedzialne za atopowy nieżyt błony śluzowej nosa oraz alergię,

Suche oraz zbyt gorące powietrze negatywnie wpływa na nasze samopoczucie oraz wydajność naszej pracy. A ponadto obniża poziom koncentracji, często powodując bóle głowy.

Głównym zadaniem klimatyzacji jest obniżenie temperatury mieszkania. Za pomocą instalacji możemy również regulować poziom wilgotności powietrza. Filtry klimatyzacyjne skutecznie oczyszczają powietrze z wszelkich zanieczyszczeń, takich jak pyłki, kurz, pleśń oraz szkodliwe dla zdrowia drobnoustroje. Instalacja klimatyzacyjna poradzi sobie także z sierścią zwierząt oraz dymem papierosowym.

Gdy już zdecydujemy się na montaż klimatyzacji, najczęściej zadajemy sobie pytanie „Czym kierować się przy wyborze klimatyzatora? Na co zwracać uwagę?”

  • Otóż należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wydajność urządzenia oraz jego funkcje. Musimy zastanowić się czy potrzebujemy klimatyzacji tylko i wyłącznie do ochładzania budynku, czy również do jego grzania.
  • Warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną klimatyzatora, istnieją dwa podstawowe parametry EER (Energy Efficiency Ratio) oraz COP (Coefficient Of Performance).
  • Poziom hałasu

Funkcje dodatkowe takie, jak rodzaj pilota czy możliwość zdalnego sterowania klimatyzacją poprzez urządzenia mobile podłączone do Internetu.

Szczegółowe informacje na temat klimatyzacji oraz jej specyfikacji znajduje się pod adresem http://www.klimatyzacja-wroclaw.pl/.

Avatar photo
About Author

Redaktor

1 Komentarz

    Trudno sobie wyobrazić zwykłe, codzienne funkcjonowanie bez klimatyzacji. Dobrym rozwiązaniem mogłoby być też dodatkowe zastosowanie biofiltra, np takiego jak tutaj

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *