Biznes

Udogodnienia w miejscu pracy

Udogodnienia w miejscu pracy

Każdy, kto prowadzi własną firmę i zatrudnia pracowników powinien dokładnie zaplanować jej funkcjonowanie. Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę komfort pracowników. Odpowiednie zagospodarowanie sprzętów, meble, wystrój biura czy klimatyzacja to elementy, które z pewnością mają duży wpływ na wydajność i efektywność pracy przebywających tam osób.

 

W upalne dni

Latem pracodawcy powinni zwrócić szczególną uwagę na komfort pracy zatrudnianych osób. W tym czasie z powodu wysokich temperatur może dojść do odwodnienia organizmu, a nawet do udaru cieplnego. Państwowa Inspekcja Pracy nakazuje, by pracodawca zapewnił pracownikom bezpłatne zimne napoje w takiej ilości, która zaspokoi ich potrzeby. Okna w miejscu pracy powinny być zabezpieczone przed nadmiernymi promieniami słonecznymi np. przy pomocy rolet lub żaluzji. Bardzo ważna jest również sprawna klimatyzacja. Nie chodzi to tylko o jej samo zamontowanie, ale także skuteczną i systematyczną konserwację, która ma na celu uniknięcie nagromadzenia w niej bakterii legionella, powodującej ostre zapalenia płuc. Strumień powietrza z klimatyzacji nie może być bezpośrednio skierowany na stanowiska pracy, ani doprowadzać do przeciągów czy wyziębienia pomieszczeń.

Sprawny obieg informacji

Poza odpowiednim przygotowaniem miejsca pracy, pracodawca może zadbać również o sprawny przepływ pracy, czyli tzw. workflow. Chodzi tu o szybki i profesjonalny obieg informacji w firmie. Odpowiednie oprogramowanie i narzędzia komputerowe pozwalają na elektroniczny obieg dokumentów, załatwianie pilnych spraw na odległość i bez fizycznej obecności osób decyzyjnych czy też profesjonalne prowadzenie ksiąg rachunkowych, bez konieczności ręcznego wypełniania dokumentów.

Pracodawca powinien pamiętać, że zapewniając swoim pracownikom komfortowe warunki pracy czy odpowiedni przepływ informacji, wykonuje ważny krok w kierunku sukcesu całej firmy. Pracownicy czujący się dobrze w miejscu pracy zachowują dobre samopoczucie, przez co także wykonują swoje obowiązki o wiele bardziej efektywnie.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *