Dom & Wnętrze

Woski zapachowe do kominków – do czego służą i jak ich używać?

Woski zapachowe do kominków – do czego służą i jak ich używać?

Woski zapachowe do kominka to mineralny lub naturalny wosk wzbogacony o olejki aromatyczne. Stosuje się je w kominkach do aromaterapii. Po podgrzaniu kominka wosk topi się i uwalnia niezwykły aromat, który osnuwa całe pomieszczenie. Woski uwalniają zapach przez określony czas. Po jego upływie konieczna jest wymiana wosku na nowy.

Woski zapachowe do kominków – jakie wybrać?

W ofertach sklepów oferujących akcesoria zapachowe i ozdobne do domów i mieszkań możemy spotkać różne rodzaje wosków zapachowych. Jakie są zatem najlepsze woski zapachowe i czym kierować się przy wyborze? Pierwszą kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę, wybierając wosk zapachowy do kominka, jest surowiec, z jakiego został zrobiony. Występują woski wykonane z wosku parafinowego, a także z wosku roślinnego. Dostępne w sklepach woski zapachowe do kominka mają też różne rozmiary, dzięki czemu możemy wybrać wosk pasujący rozmiarem do posiadanego kominka.

Woski zapachowe – charakterystyka

Woski zapachowe do kominka różnią się od siebie nie tylko wielkością czy surowcem, ale też właściwościami. Woski z wosku parafinowego przykładowo, rozpuszczają się wolniej, niż woski z wosków roślinnych. Woski roślinne nie tylko rozpuszczają się wolniej, ale też nie ulegają kruszeniu się. Jeżeli chodzi o trwałość zapachu wosków, to jest ona w dużej mierze uzależniona od marki wosku. Może ona wahać się od kilku do nawet kilkudziesięciu godzin, dla jednego kawałka wosku. Intensywność zapachu zależna jest od tego, jak dużo wosku umieścimy w kominku. Im więcej wosku użyje się jednorazowo, tym silniejszy zapach, jednak uwaga, nie zawsze więcej wosku i silniejszy zapach będzie gwarantował lepsze doznania. Zbyt intensywny aromat może okazać się męczący.

Najlepsze woski zapachowe

Jakie zatem są najlepsze woski zapachowe? Odpowiedź na to pytanie jest trudna i ciężko udzielić jednoznacznej. Warto wybierać woski pochodzące do sprawdzonych i renomowanych producentów. Dobrej jakości wosk będzie pachniał dłużej i zagwarantuje lepsze efekty aromatyczne. Nie oznacza to jednak, że musi to być wosk bardzo drogi z najwyższej półki. Tanie woski zapachowe również mogą być doskonałej jakości i zapewniać świetne efekty, tworząc doskonały klimat w pomieszczeniu.

Avatar photo
About Author

Redakcja

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *