Zmarszczki to naturalna konsekwencja starzenia się skóry. Warto jednak wiedzieć, że proces ten można nieco cofnąć i spowolnić, dzięki nowoczesnym zabiegom medycyny estetycznej. Laserowe odmładzanie twarzy ClearSkin Pro to jeden z najmniej inwazyjnych i jednocześnie najbardziej skutecznych sposobów na pozbycie się zmarszczek i poprawienie napięcia skóry.

Laserowe odmładzanie twarzy – dla kogo?

Laserowe odmładzanie twarzy to zabieg skierowany do osób, które zmagają się z takimi defektami urody, jak utrata jędrności skóry, zmarszczki, nieregularny owal twarzy, przebarwienia czy blizny potrądzikowe. Zabieg laserowy pozwala w sposób mało inwazyjny, bez użycia skalpela, przywrócić skórze młody wygląd.

Przed zabiegiem laserowego odmładzania skóry pacjent odbywa konsultację lekarską, podczas której specjalista przeprowadza wywiad, a także opisuje przebieg procedury i ustala czy istnieją przeciwwskazania. Mimo wielu korzyści, jakie niesie ze sobą odmładzanie laserem, nie jest to zabieg dla każdego. Wśród przeciwwskazań należy wymienić m.in.:

 • ciążę i karmienie piersią,
 • stosowanie leków i ziół zwiększających wrażliwość skóry na światło,
 • świeżą opaleniznę,
 • stany zapalne skóry oraz jej uszkodzenia,
 • łuszczycę i atopowe zapalenie skóry (AZS),
 • nowotwory skóry,
 • nadwrażliwość na światło lasera.

Działanie frakcyjnego lasera na zmarszczki

Frakcyjny, nieablacyjny laser na zmarszczki ClearSkin Pro umożliwia gruntowną przebudowę skóry, bez uszkadzania jej wierzchniej warstwy. Urządzenie to dysponuje falą o długości 1540 nm oraz dwukrotnie wyższą energią niż jego poprzednicy. Wysoka moc lasera przekłada się na spektakularne efekty laserowego odmładzania twarzy. Z kolei mała plamka zabiegowa daje możliwość niezwykłej precyzji i trafiania w samo sedno problemu.

Odmładzanie twarzy laserem polega na tworzeniu pod skórą tzw. punktów koagulacyjnych, czyli mikrouszkodzeń termicznych, które pobudzają syntezę kolagenu i elastyny, czyli włókien odpowiedzialnych za prawidłowe napięcie skóry. Zintensyfikowane procesy naprawcze zainicjowane przez światło lasera przyczyniają się do:

 • liftingu twarzy,
 • rozświetlenia skóry,
 • ujędrnienia skóry,
 • likwidacji zwiotczeń,
 • redukcji blizn potrądzikowych,
 • spłycenia zmarszczek na całej twarzy, również w delikatnych miejscach, takich jak okolice oczu i ust.

Dlaczego warto skorzystać z odmładzania laserem?

Laser to technologia, która z powodzeniem zastępuje skalpel w wielu procedurach chirurgicznych, a także w zabiegach medycyny estetycznej. Fenomen laserowego liftingu twarzy polega na tym, że jest on znacznie mniej inwazyjny od zabiegu chirurgicznego, a jednocześnie zachowuje wysoką skuteczność.

Laser nieablacyjny ClearSkin PRO charakteryzuje się wysoką mocą, dzięki czemu efektywnie spłyca nawet głębokie zmarszczki, pozostawiając naskórek nietknięty. Innowacyjność tego urządzenia polega również na tym, że posiada ono chłodzenie kontaktowe, dzięki czemu zabieg jest komfortowy, szybki i praktycznie bezbolesny.

Przebudowa skóry zainicjowana podczas laserowego odmładzania twarzy skutkuje poprawą jakości skóry, spłyceniem zmarszczek i ujędrnieniem, co staje się widoczne stopniowo. Pełnym efektem odmłodzonej i zrewitalizowanej skóry o wyrównanym kolorycie można cieszyć się po około trzech miesiącach po zabiegu. Dzięki temu, że zabieg niejako „zmusza” skórę do samodzielnego podjęcia procesów regeneracyjnych, efekty rezultaty utrzymują się przez bardzo długi czas.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu z Kliniką Miracki w Warszawie – ekspertami w dziedzinie medycyny estetycznej.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *