Małe i średnie przedsiębiorstwa często zmagają się z brakiem funduszy wystarczających do stworzenia nowego produktu lub usługi, czy też do ulepszenia tych już istniejących. Tym samym małe i średnie przedsiębiorstwa – tzw. MŚP – szukają coraz to nowych rozwiązań, aby zdobyć dodatkowe wsparcie finansowe. Jednym z nich może być z pewnością regionalny program wsparcia MŚP dla Podkarpacia.

Na czym polega dofinansowanie MŚP?

Wsparcie MŚP dla Podkarpacia w ramach nowego programu dotyczy pomocy istniejącym już mikro, małym oraz średnim przedsiębiorstwom we wprowadzaniu innowacji. Projekt może dotyczyć wprowadzenia nowego produktu bądź usługi lub też ulepszenia tego, co już istnieje. Celem programu jest wsparcie sektora małych i średnich przedsiębiorstw poprzez zwiększenie innowacyjności, przez co warunkiem uzyskania dotacji jest oryginalność i nowoczesność nowego produktu lub usługi.

rozwój nowo powstałych firm

Program wsparcia MŚP dla Podkarpacia został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich dotyczy wspomnianych mikro, małych i średnich przedsiębiorstw zarówno z krótkim stażem, jak i obecnych na rynku od dłuższego czasu. Nie określono żadnych ograniczeń dotyczących nowego lub ulepszanego produktu. Natomiast z dofinansowania w ramach drugiej części programu skorzystać mogą jedynie mikro i małe przedsiębiorstwa zarejestrowane w ostatnich 24 miesiącach. Dofinansowanie MŚP w tym przypadku dotyczy jedynie usług i produktów rozpowszechnianych elektronicznie. Jest to zatem typowe wsparcie MŚP w zakresie rozwiązań technologicznych.

Jaki jest cel dofinansowania MŚP?

Dofinansowanie MŚP ma na celu zarówno rozwój nowo powstałych firm, jak i tych obecnych na rynku od dłuższego czasu. Może okazać się zbawienne w kwestii funkcjonowania pojedynczych przedsiębiorstw, jednak zadaniem programu jest także wsparcie rozwoju całego sektora. Warunkiem uzyskania wsparcia jest pomysł na ciekawy produkt lub usługę, bądź też interesujący projekt rozwoju już istniejących. Niezbędne jest jednak też ich atrakcyjne przedstawienie we wniosku o dofinansowanie. Zachęcamy do kontaktu z firmą Signum, która od lat wspiera przedsiębiorców w ubieganiu się o rozmaite dotacje. Działamy na terenie takich miast, jak Łańcut, Rzeszów, Przemyśl i wiele innych.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *