Każdy dobrze wie, że współczesne telefony to nie pancerne komórki sprzed lat. Są piękne i bardzo funkcjonale, ale i dużo bardziej delikatne. Często wystarczy chwila nieuwagi i awaria iPhone gotowa. I często wina leży po stronie samych użytkowników. Jakie części iPhone są najczęściej naprawiane lub wymieniane?

Zbita szybka iPhone

Zgodnie z danymi statystycznymi, jedną z najczęściej przeprowadzanych napraw w serwisach jest wymiana szybki w iPhone. Do uszkodzenia zazwyczaj dochodzi w wyniku upadku telefonu i uderzenia o podłoże, które niekoniecznie musi należeć do tych najtwardszych (mogą być to nawet panele podłogowe). Kolejna sprawa, która na to wpływa, to kwestia designu. Apple dba, by każdy kolejny model iPhone był cieńszy i lżejszy, zatem kolejne jego części stają się mniejsze i cieńsze, w tym oczywiście szybka. A to znacząco wpływa na jej finalną wytrzymałość.

Uszkodzenie w wyniku upadku często dotyczy także innych elementów. Wymiana oczka kamery iPhone to również dość powszechna sprawa.

Zalany iPhone

zalany iphone

Osuszanie iPhone i czyszczenie po zalaniu to druga pod względem częstotliwości usterka, z jaką mierzą się serwisy. Ponownie, to kwestia nieuwagi użytkowników, którzy zabierają telefon dosłownie wszędzie. Często również, bez zabezpieczenia, odkładają go na stołach pełnych napojów.

Co robić, gdy dojdzie do zalania iPhona? Po pierwsze osuszyć go z zewnątrz miękkim, chłonnym materiałem – może być to ręcznik papierowy. Nie uruchamiać go – wilgoć, która dostała się do środka może być przyczyną mikro spięć i w efekcie uszkodzić zespoły elektroniczne. Najlepszym wyjściem jest oddanie telefonu do profesjonalnego serwisu, ponieważ usunięcie wilgoci z wewnątrz telefonu nie jest proste.

Wymiana baterii iPhone

Bateria to kolejny, najbardziej awaryjny element iPhone. Dość dodać, że w modelach iPhone 5 i iPhone 6 masowo była przeprowadzona wymiana akurat tego elementu. Najczęstsze problemy związane są z samoczynnym rozładowywaniem się baterii lub jej nieprawidłowym ładowaniem. W przypadku tego drugiego, konieczna może być wymiana złącza ładowania iPhone.

Swoimi spostrzeżeniami podzielił się z nami iHaven – specjalistyczny serwis iPhone, jako jeden z nielicznych w Polsce posiadający możliwość naprawy płyt głównych w urządzeniach Apple.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *