Okno każdego dnia w magiczny sposób pozwala na połączenie świata zewnętrznego z naszym prywatnym życiem. Tak samo jak wnętrze posiada własną aranżację, tak i ono powinno powinno posiadać własną dekorację. Począwszy od delikatnych, zwiewnych firan, poprzez drewniane żaluzje, kończąc na uniwersalnych roletach. Każdy wybór może okazać się trafny. Zanim jednak zagłębimy się w świat dekoracji, warto zastanowić się nad jej charakterem.
mobiliario-3-927877-m

Krok po kroku
Na samym początku działań musimy uświadomić sobie, że niezależnie od tego co wybierzmy ma to spełniać swoją funkcję. Być zarówno miłe dla oka jak i praktyczne. Podstawową funkcją okna jest dopływ światła. Ciężkie, ciemne zasłony nie pozwalają na przepicie się promieni słonecznych, stwarzając przy tym swego rodzaju ochronę przed nadmiernym wychłodzeniem bądź nagrzaniem. Delikatne firany rozpraszają oraz łagodzą światło. Z kolei żaluzje stwarzają nastrój oraz delikatne mozaiki na ścianie. W pomieszczeniach, które mają niski poziom dopływu światła, należy wybierać opcję, która w najmniejszym stopni zasłoni słońce, a udekoruje jedynie obramowanie okna.

Pokoje, które są narażone na zbyt intensywne światło, najlepiej zaopatrzyć w duet, czyli zasłonę oraz firanę bądź bardziej nowoczesne zestawienie – zasłonę i roletę. Te zestawienia nie będą w całości przysłaniać okna, dzięki czemu jeżeli będziemy chcieli słońce bez problemu rozświetli pomieszczenie.

Warunku techniczne
Podstawowym czynnikiem, który wpływa na wybór dekoracji jest rozmiar oraz kształt okna. Znacznie łatwiej przysłonić okna o prostopadłych, prostych liniach niż te o ostrych bądź zaokrąglonych kątach. Okno o standardowych wymiarach jest znacznie prostsze do udekorowania, ponieważ obecnie na rynku mamy bardzo dużą ilość gotowych produktów, które wystarczy zawiesić na oknie bądź karniszu. Z kolei okna nietypowe wymagają od nas więcej fantazji, pracy oraz nakładu pieniędzy. W obu tych przypadkach dekoracja powinna być zaprojektowana w taki sposób by nie kolidowała z otwieraniem okna.

Dekoracje
Po określeniu warunków technicznych, warto przyjrzeć się ofercie, jaką proponuje rynek dekoracji okiennych.  Istnieje wiele artykułów mających na celu upiększenie mieszkania. Oprócz zasłon oraz firan można przyozdobić okna eleganckimi plisowanymi lub drewnianymi żaluzjami. Dodatkowo można wykorzystać wiele dodatków takich jak drążki czy też podpięcia. Ponieważ wybór jest naprawdę szeroki, warto przed pójściem na zakupy zaplanować jak chcemy udekorować okno. Wiele potrzebnych artykułów można znaleźć na stronach internetowych takich jak np. . Zakupy przez Internet nie tylko zaoszczędzą nam wiele czasu, ale również pieniędzy.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *