Edukacja

Wrocław – wymarzone miejsce do studiowania

Wrocław – wymarzone miejsce do studiowania

Kraków, Warszawa i Wrocław to najpopularniejsze polskie miasta, które przyszli studenci wybierają najchętniej jako miejsce zdobywania wiedzy. Decydują o tym głównie dobre uczelnie, architektura i bogata oferta kulturalna.

studentsZ roku na rok, na Dolny Śląsk przyjeżdża coraz więcej studentów. Na młodzieżowych forach często można spotkać się ze stwierdzeniem, że Wrocław to idealne miejsce na studia.

Wiele kultur

Wrocław z całą pewnością jest miastem, w którym da się odczuć mieszaninę kultur. Sami mieszkańcy uważają, że dzięki temu panuje tam wyjątkowa atmosfera. Wielokulturowość tego miasta wynika przede wszystkim z faktu przyjazdu ludzi nie tylko z Polski, ale również innych państw europejskich np. Czech Hiszpanii czy Niemiec. Co ciekawe, przebywają oni nie tylko w celach turystycznych, ale coraz częściej służbowych. Widok cudzoziemców nie wzbudza już takiego zaskoczenia, jak kiedyś – Wrocław jest bardzo otwarty na wielokulturowe życie. W końcu kontakt z innym człowiekiem sprawia, że życie staje się bardziej kolorowe i wartościowe. To wszystko sprawia, że we Wrocławiu czuć dynamikę i tolerancję.

Edukacja i perspektywy

W ostatnich latach nie dało się nie zauważyć rewolucyjnego rozwoju Wrocławia, który nastąpił również dzięki jego wielokulturowości. Przyjeżdżający biznesmeni widząc potencjał miasta zaczęli otwierać w nim filie swoich firm, ponadto rozwijający się również polski rynek przedsiębiorców jest dla Wrocławia przychylny. Nad Odrą nie brakuje czołowych marek z branży informatycznej czy też inżynieryjnej. Wciąż potrzebni są specjaliści, a co za tym idzie zdobycie pracy wcale nie jest tak uciążliwym procesem. Oczywiście pomagają w nim ukończone studia, a Wrocław może pochwalić się doskonałymi uczelniami – zarówno państwowymi jak i prywatnymi. Jedną z nich jest Uczelnia Techniczno – Handlowa im. H.Chodkowskiej, która w swojej działalności dydaktycznej zachowuje najwyższe standardy respektowanie nie tylko w Polsce ale i we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Warto przyjechać

Nazywany Kwiatem Europy Wrocław zrobi wrażenie na każdym turyście. Będąc nad Odrą obowiązkowo trzeba zobaczyć nie tylko Panoramę Racławicką, ale słynny na cały kontynent Ogród Japoński czy też jeden z największych zoo w Polsce. W pobliżu zoo niedawno powstała też inna popularna atrakcja, czyli Park Miniatur. Po całym dniu zwiedzania pójść będzie można na klimatyczny spacer po Starówce i zobaczyć pokaz fontanny największej w Europie fontanny multimedialnej. Zarówno mieszkańcy, jak i studenci przyjeżdżający do Wrocławia nie mają na co narzekać.

Artykuł powstał przy współpracy z http://www.uth.edu.pl/

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *