Zdrowie & Uroda

W jakim zawodzie niezbędna jest odzież ochronna?

W jakim zawodzie niezbędna jest odzież ochronna?

Głównym zadaniem odzieży ochronnej jest ochrona ciała pracownika lub jego odzieży osobistej przez zagrożeniami, które może napotkać podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych.

Odzież ochronna – zawody o wysokim stopniu ryzyka

Zagrożenia, z którymi możemy spotkać się w pracy mogą być różne. W zależności od prawdopodobieństwa ich występowania, należy zaopatrzyć się w odpowiednie ubranie, którego funkcjonalność została potwierdzona certyfikatem. Każdy z elementów stroju ochronnego powinien być dopasowany do warunków, w jakich będzie pracował noszący go człowiek, aby zapewnić mu odpowiednią ochronę. Kiedy dobieramy odpowiednią odzież ochronną, musimy wziąć pod uwagę, np. wysokość stężenia chemikaliów, na działanie których jesteśmy narażeniu czy ich rodzaj.

Odzież ochronna – mniejszy stopień ryzyka

Istnieją sala-de-parto-04-845206-mzawody, które również wymagają specjalistycznego stroju, choć ryzyko utraty zdrowia czy życia podczas ich wykonywania jest naprawdę niewielkie. Do takich zawodów należą zawody wykonywane przez służbę zdrowia – lekarz czy pielęgniarka/pielęgniarz. Tu odzież ochronna medyczna ma za zadanie izolować pracownika od osób chorych i bezpośredniego kontaktu. Zapewnia ona nie tylko bezpieczeństwo dla personelu medycznego, ale i dla pacjenta. Strój medyczny obowiązkowy jest w miejscach takich jak: szpitale, kliniki, przychodnie, a nawet prywatne gabinety lekarskie. Ten rodzaj odzieży ochronnej stanowią nie tylko białe fartuchy czy kitle lekarskie, ale również i bluzy, czepki, koszulki, spodnie, spódnice, czy obuwie specjalistyczne.

W jakim zawodzie odzież ochronna jest niezbędna?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. W każdej pracy, w której możemy spotkać się z jakimś niebezpieczeństwem – zarówno natury chemicznej jak i mechanicznej. Będzie ona zatem używana  najczęściej w zakładach chemicznych czy fabrykach. Dodatkowo także w miejscach, gdzie pracownik ma do czynienia z wyrobami spożywczymi – gdzie ważne jest bezpieczeństwo przyszłego konsumenta.

Więcej informacji oraz przykładów odzieży ochronnej, przeznaczonej dla pracowników służby zdrowia możemy odnaleźć na:
http://www.uniformix.pl/pol_m_ODZIEZ-MEDYCZNA-DAMSKA-118.html

Avatar photo
About Author

Redaktor

1 Komentarz

    Odzież ochronna w każdym zawodzie jest potrzebna. Należy też ochraniać oczy podczas wykonywania niektórych prac. Mając wtedy okulary bardzo problematyczne jest nakładanie np: gogli. Z pomocą mogą przyjść nam soczewki kontaktowe, które są bardzo praktyczne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *