Trwa świąteczna akcja Gwiazdka dla zwierzaków, w ramach której prowadzona jest zbiórka paczek dla bezdomnych czworonogów. W wydarzenie włączyła się także Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

Akcja „Gwiazdka dla zwierzaków” polega na przygotowaniu świątecznej paczki dla bezdomnego zwierzaka, która zawierałaby karmę, preparaty i akcesoria do pielęgnacji. Organizatorem zbiórki jest Fundacja Dar Serca, która powstała by nieść pomoc bezdomnym, skrzywdzonym i porzuconym zwierzętom, a także ludziom którzy tym zwierzętom pomagają. Fundacja stara się wspierać takie osoby, by ich domowe przytuliska zmieniały się w prawdziwe schroniska dla bezdomnych psów, kotów i innych zwierząt. Fundacja współpracuje także ze schroniskami, organizacjami chroniącymi prawa zwierząt oraz organizuje i propaguje różne akcje na rzecz pomocy zwierzakom.

W świąteczną akcję “Gwiazdka dla zwierzaków” z radością włączyła się Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera, której los skrzywdzonych zwierząt nie jest obojętny. Dlatego też w dniach 3-11 grudnia br. w budynkach WSE przy ul. Westerplatte 11 i św. Filipa 25 prowadzona jest zbiórka karmy dla psów i kotów. Studenci, pracownicy i sympatycy WSE kompletują także miski, smycze, obroże, środki do pielęgnacji i zabawki dla czworonogów. I choć z pewnością najlepszym prezentem dla tych zwierzaków byłoby znalezienie im domu, to jednak liczy się każda pomoc.

Uczelnia zdecydowała się wesprzeć akcję tym bardziej, że w ofercie studiów podyplomowych WSE znajduje się nowy kierunek “Behawiorystyka zwierząt towarzyszących”. Te studia behawiorystyczne mają na celu otwarcie drzwi do wiedzy i świadomości na temat zwierząt, które często nawet traktowane są jak członkowie rodzin. Bywa, że ludzi ze zwierzakami łączy szczególna więź, której można nie do końca zrozumieć, a zachowania pupili zinterpretować błędnie. Brak zrozumienia rzutuje na relacje między ludźmi a zwierzętami, rodzi frustrację i może prowadzić do nieszczęścia. Wiele zwierząt trafia do schronisk, a inne są porzucane, ponieważ nie spełniły oczekiwań właściciela. Te studia mają szansę pomóc to zmienić i nauczyć właścicieli czworonogów diagnozować problemy behawioralne i je eliminować, poznać metody szkolenia zwierzaków oraz przekazać wskazówki kompleksowej opieki nad nimi.

Kierunek “Behawiorystyka zwierząt towarzyszących” jest tegoroczną nowością w ofercie Uczelni, a już zyskała ogromne uznanie i popularność wśród słuchaczy. Bowiem Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera jest uczelnią, która na bieżąco dostosowuje programy nauczania do aktualnych potrzeb pracodawców, kształci aktywnie poprzez wykorzystanie innowacyjnych metod nauczania oraz dba o wszechstronny rozwój studentów, chętnie wspierając ich inicjatywy. W ofercie dydaktycznej znajdują oferuje studia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym w ramach I i II stopnia oraz liczne kierunki studiów podyplomowych, często przygotowywanych we współpracy z partnerami biznesowymi. WSE skupia także środowisko wyjątkowych osób, które aktywnie działają w społeczności akademickiej, kulturalnej i biznesowej.

Zachęcamy także do włączenia się do akcji „Gwiazdka dla zwierzaków”, a szczegóły dostępne są na stronie https://www.facebook.com/events/510895872439122/

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *