Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom właścicieli samochodów wychodzą producenci części zamiennych. Kierowcy coraz częściej decydują się na ten rodzaj części ze względów finansowych, warto jednak wiedzieć że nie wszystkie „zamienniki” są godne uwagi.

czesci zamienneKupno oryginalnych części w autoryzowanych stacjach obsługi pojazdu często jest kosztownym rozwiązanie, na które nie każdy kierowca może sobie pozwolić. Aftermarket, czyli rynek oryginalnych części zamiennych cieszy się coraz większym zainteresowaniem a podzespoły oferowane przez poszczególne koncerny coraz częściej dorównują jakościowo elementom wykorzystywanym pod tzw. pierwszy montaż. W przypadku mniej znanych producentów „zamienników” różnica w jakości pomiędzy ich produktami a częściami OEM jest zauważalna, natomiast jeśli chodzi o renomowane firmy takie jak, np.: Brembo, Sachs, SKF czy ATE sytuacja wygląda nieco inaczej.

Czołowe koncerny samochodowe wytwarzają zarówno części przeznaczone na pierwszy montaż jak i zamienne w tych samych fabrykach, zachowując takie same standardy i normy jakościowe. W nielicznych przypadkach części trafiające do sklepów motoryzacyjnych to dokładnie te same podzespoły, które przeznaczone są do oryginalnego wyposażenia pojazdów.

Do argumentów przemawiających za częściami samochodowymi trafiającymi na rynek części zamiennych należy ich cena, która jest zdecydowanie niższa od oryginalnych części dostępnych w ASO. Warto jednak pamiętać, że te najtańsze produkty mało popularnych producentów często są wykonane z materiałów gorszej jakości i ich atrakcyjna cena może być zgubna. Dlatego też kupując zamienniki należy brać pod uwagę jedynie renomowane koncerny motoryzacyjne. Unikać należy również części zamiennych niewiadomego pochodzenia, oferowanych na portalach aukcyjnych, gdzie trafiają się nieoryginalne podzespoły.

Jedynym pewnym źródłem zamienników są sklepy motoryzacyjne dysponujące ofertą fabrycznych, nowych i w 100% oryginalnych części. W razie niezgodności zawsze istnieje możliwość zwrotu towaru co daje gwarancję bezpiecznych zakupów.

Zapoznaj się z ofertą sklepu motoryzacyjnego http://jan-res.pl

Avatar photo
About Author

Redakcja

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *