Stan zużycia amortyzatorów może wyraźnie wpłynąć na komfort naszej jazdy. Podróż z uszkodzonymi, bądź zużytymi amortyzatorami może prowadzić do utraty stabilności jazdy, co może spowodować pełną utratę panowania nad samochodem. Po czym możemy poznać, że amortyzatory, w które wyposażony jest nasz pojazd nadają się do wymiany?

Eksploatując samochód na co dzień trudno zauważyć jest delikatne różnice w jakości sterowania naszym pojazdem. W przypadku układu zawieszenia trzeba być niezwykle czujnym, gdyż amortyzatory http://www.motocentrum.pl/amortyzatory,100121,wk są zdradliwym elementem tego układu, a ich uszkodzenie może pozostać niemal niezauważone. Istnieje jednak kilka wskazówek, które mogą nam wiele powiedzieć o stanie naszego amortyzatora bez konieczności wizytowania w warsztacie samochodowym.

Jedną z takich oznak jest tendencja do nadsterowności. Gdy nasze auto znacznie wykracza poza obraną linię skrętu, bądź znacznie przechyla się na bok to może być to objaw uszkodzonych amortyzatorów. Wynika to z braku wyważonej amortyzacji pojazdu, przez co auto jest zbyt miękkie. Zbyt twarde zawieszenie to kolejna oznaka, iż uszkodzeniu uległy amortyzatory bądź wahacze – http://www.motocentrum.pl/wahacz,100571,wk. Jeżeli odczuwamy w naszym samochodzie każdy wybój na drodze, a koła praktycznie nie uginają się na dziurach i wybojach to mamy kolejną przesłankę do odwiedzin warsztatu samochodowego. Gdy zauważymy na oponach charakterystyczne „wyząbkowanie”, a podczas wjeżdżania na poprzeczne nierówności drogi w kabinie słyszymy stukotanie to powinniśmy sprawdzić stan naszych amortyzatorów. Do uszkodzenia amortyzatorów może prowadzić także wyciek płynu, który jest odpowiedzialny za hydraulikę.

Jazda z niesprawnymi amortyzatorami jest niebezpieczna i może prowadzić do wypadku drogowego. Badania wykazały, iż uszkodzone amortyzatory są w stanie wydłużyć drogę hamowania nawet o 35%. Warto dbać o wszystkie części samochodowe – http://www.motocentrum.pl zamontowane w naszym pojeździe, jednak układ zawieszenia, a w tym amortyzatory bezpośrednio wpływają na komfort naszej jazdy, przez co powinniśmy go objąć dodatkową troską i kontrolą.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Wcześniejszy post

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *