Wydawać by się mogło, iż wybór odpowiedniego cygara nie stanowić powinien problemu. W końcu wszystkie tego typu produkty wykonywane są z surowców najwyższej jakości. Jednak początkujący miłośnicy cygar mogą mieć dylemat.

cygara z KubyNa rynku znaleźć można cygara z różnych krajów: najsłynniejsze cygara kubańskie, ale i równie popularne z cygara z Dominikany, Hondurasu, Meksyku czy Indonezji. Różnią się nie tylko pochodzeniem ale i wyrazistością smaku, grubością, długością, a co za tym idzie czasem palenia. Jako pierwsze cygaro warto kupić produkt niezbyt gruby,  raczej krótki. Pierwsze cygaro nie powinno być także zbyt intensywny w smaku – najlepiej by było łagodne, co najwyżej średnie. Nie jest także najlepszym pomysłem kupno od razu dużej ilości cygar – mimo najlepszych recenzji i najdokładniejszych opisów może okazać się, że nam nie odpowiadają. Lepiej kupować na sztuki lub, gotowe startery. Takie zakupy można zrobić zarówno w sklepie internetowym, jak i specjalistycznym sklepie stacjonarnym.  Do najpopularniejszych cygar należą np. Bolivar z Kuby, jednak początkujący palacze cygar mogą odnieść wrażenie że są za mocne.

Podobno smak niektórych cygar zmienić się może podczas palenia. Jednym z popularnych błędów, popełnianych przez osoby pierwszy raz mające do czynienia z cygarem jest zaciąganie się dymem. E odróżnieniu od papierosów, dymem z cygar nie należy  się zaciągać, należy go jedynie przez chwile przetrzymać w ustach i wypuścić.
Samo palenie cygar można uznać za swoisty ceremoniał – potrzeba czasu, by w pełni delektować się tą czynnością.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Wcześniejszy post

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *