WodospadyChorwacja jest jednym z krajów leżących nad Adriatykiem. Uroki wybrzeża sprawiają, że można bez końca cieszyć oko pięknymi widokami, a czysta woda zachęca, aby się w niej schłodzić. Nie bez przyczyny więc to miejsce zostało nazwane Perłą Adriatyku. Z tych względów również Chorwacja jest popularnym miejscem urlopowym a jedyny ogranicznik dla wszystkich, którzy mają pragnienie spędzić tam swój wolny czas to zasobność portfela.

Na szczególną uwagę zasługuje jedna z pereł tamtych stron Chorwacka wyspa – Hvar, przez wielu turystów uważana za najpiękniejszy klejnot Adriadyku. Należy ona do największych wysp dalmatyńskich, rozciąga się wzdłuż wybrzeża środkowej Dalmacji na przestrzeni 68 km. Wyspa Hvar leży w obszarze klimatu podzwrotnikowego o odmianie śródziemnomorskiej, dzięki temu cechuje się słonecznymi i gorącymi latami oraz łagodną i wilgotną zimą. Średnia temperatura w lipcu to 24,9C, a wody 22,4C, nic dziwnego że to właśnie ona.

Wakacje w Chorwacji bez tłumów turystów najlepiej jest planować na czerwiec i wrzesień, ponieważ turystyczny popyt na wypoczynek w tym okresie jest mniejszy niż w sezonie, a i ceny są w tym czasie niższe. Nie musimy się także martwić o temperaturę, gdyż miejscowy klimat z pewnością dopieści nas ciepłem i pozwoli na przyjemną kąpiel w ciepłym Adriatyku. W tym czasie znacznie łatwiej będzie nam znaleźć nocleg bliżej plaży a dodatkowo w niższej niż w sezonie cenie.

Jeśli chodzi o środek sezonu: lipiec i sierpień, trzeba być ostrożnym przed wybieraniem się bez wcześniejszej rezerwacji miejsc noclegowych, ponieważ okazać się może, że po męczącej podróży jeszcze długo szukać będziemy wolnych miejsc, a już w ogóle zapomnieć możemy o lokacji bliżej plaży, chyba że zabierzemy ze sobą namiot.

Podstawą udanego wyjazdu jest jego dobra organizacja, dzięki niej przykre niespodzianki ograniczymy do minimum a spędzony miło czas dostarczy nam miłych wspomnień po powrocie.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Wcześniejszy post

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *