Ciekawostki

Jak wybrać fotografa na ślub?

Jak wybrać fotografa na ślub?

Dzień ślubu dla każdej Pary Młodej pełen jest emocji i wzruszeń, których nie będzie można przeżyć jeszcze raz. Jednak profesjonalnie wykonane zdjęcia ślubne pozwalają nawet po wielu latach wrócić do tych pięknych wspomnień i niesamowitych przeżyć z dnia ślubu, dlatego tak ważny jest trafny wybór fotografa.

Mimo, że na rynku nie brakuje ofert usług fotograficznych to okazuje się, że wybór odpowiedniego fotografa przysparza narzeczonym wielu kłopotów. Oczywiście każdy profesjonalny artysta powinien mieć swoją stronę internetową, gdzie zamieszcza portfolio oraz przykładowe realizacje, jednak należy pamiętać, że opublikowane tam zdjęcia są zazwyczaj najlepszymi ze wszystkich wykonanych dotychczas prac albo fotografie wykonano w plenerze, który dodaje im dodatkowego uroku. A przecież nie każda para może pozwolić sobie na ślubne zdjęcia reportażowe nad morzem, czy w Tatrach.

Prawdziwą pomoc przy wyborze fotografa ślubnego mogą natomiast stanowić opinie znajomych par, które już skorzystały z usług konkretnego artysty. W ten sposób możemy poznać nie tylko prawdziwe efekty jego prac i ocenić jakość wykonanych zdjęć, ale i popytać o współpracę z fotografem. Bo przecież para młoda musi czuć się naturalnie i swobodnie w jego towarzystwie, gdyż fotograf będzie najbliżej nich w momencie składania przysięgi, zabaw weselnych, toastów, czy pleneru ślubnego.

Czynnikiem decydującym o wyborze fotografa nie powinna być cena za usługi. W rzeczywistości bowiem zależy ona od sprzętu, którego używa fotograf, ilości zdjęć otrzymywanych po weselu i ich formie (album, fotoksiążka, nośnik elektroniczny) oraz czasu, do którego fotograf będzie uczestniczył w weselu. Duże znaczenie ma także czas i miejsce sesji ślubnej, ponieważ coraz częściej nowożeńcy, nie chcąc opuszczać przyjęcia weselnego, wykonują plener w późniejszym terminie, a czasami i w nietypowych miejscach. Dziś nikogo nie dziwi sesja w górach, na tle opuszczonych budynków i torów kolejowych, czy wykonana nad morzem fotografia ślubna. Gdańsk, Kołobrzeg, Łeba… czasami nowożeńcy pokonują ze swoim fotografem setki kilometrów, aby tylko wykonać zdjęcia w swoim wymarzonym miejscu.

Wybór fotografa ślubnego nie jest łatwą decyzją, jednak warto pamiętać, że zdjęcia są najcenniejszą pamiątką z dnia ślubu, dlatego liczy się pomysłowość, kreatywność i doświadczenie fotografa w świadczonych usługach. Tylko profesjonalnie wykonane zdjęcia będą w stanie przywoływać emocje, które towarzyszyły nowożeńcom w dniu ślubu.

Avatar photo
About Author

Redaktor

2 Komentarze

    Musze powiedzieć, że wybór właściwego fotografa to nie lada wyzwanie. Na rynku jest wiele firm, aczkolwiek ja potrzebuje dwa w jednym fotografa i kamerzystę, a to już większy problem, aczkolwiek najlepiej jest zaufać osobom z polecenia i tak też zrobię. Na tą chwile bardziej zastanawiam się nad zaproszeniami i dodatkami weselnymi ich kolorem oraz rodzajem.

    Na zdjęciach się nie oszczędza. Tylko profesjonalista może uchwycić odpowiednio ważne dla nas momenty. Znaleźć dobrego fotografa jest trudno, ale warto trochę czasu na to poświęcić.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *