Moto

Jaki środek transportu najlepszy w mieście?

Jaki środek transportu najlepszy w mieście?

W dzisiejszych czasach większość społeczeństwa stawia na wygodę i swobodę podróżowania, dlatego wciąż widzimy pełne samochodów ulice w mieście. Szybkie przedostanie się przez centrum miasta w godzinach szczytu jest nie możliwe albo graniczy z cudem. Wysoka temperatura nie sprzyja siedzeniu w dusznym samochodzie w środku zatoru drogowego. Dlaczego więc tak dużo osób wciąż wybiera 4 kółka? Czy innymi środkami transportu nie byłoby łatwiej się przemieszczać po zatłoczonych ulicach miast?

file281323662466
Pierwszą alternatywą o której większość z nas pewnie od razu pomyślała jest rower. Jest idealnym rozwiązaniem dla korków ulicznych. Można szybko się dostać do celu często omijając największe ulice. Dodatkowo jest on dobrym sposobem na codzienne ćwiczenia. Zamiast płacić za karnet na siłownię można po prostu popedałować do pracy, podnosząc swoją kondycję. Rowery nie spalają paliwa dlatego są przyjazne dla środowiska i tanie, jedyne co możemy stracić to zbędne kilogramy.  Jeśli nie jesteśmy zwolennikami roweru możemy  udać się pieszo, jednak w upalne dni musimy zadbać o zapas wody i nakrycie głowy. Takie piesze wędrówki mogą być męczące. Dochodzi także kwestia tego jak długą trasę mamy przebyć. Piesze chodzenie także jest dobrym sposobem na rozruszanie naszego często zastanego ciała. Wadą pieszych wędrówek po mieście jest to, że przemieszczamy się znacznie wolniej niż ludzie np. w samochodach, oraz to że nie możemy wziąć ze sobą wielu rzeczy które po prostu wrzucilibyśmy do bagażnika.
Kolejnym środkiem transportu który ma wielu zwolenników są jednoślady. Motocykle czy skutery spalają zdecydowanie mniej paliwa niż samochody. Można nimi także dojechać bliżej celu, gdyż mieszczą się tam gdzie samochód nie ma szans. Jedynym ograniczeniem w korzystaniu z jednośladów może być to, że w zależności od pojemności maszyny musimy posiadać inne uprawnienia.
Jeśli nie lubimy sami prowadzić pojazdów zawsze może zrobić to ktoś za nas. Komunikacja miejska jest wtedy często jednym z lepszych rozwiązań. Chcemy dostać się na drugi koniec miasta, nie mamy roweru ani skutera, na nogach za daleko, wsiadamy do autobusu i w kilka do kilkunastu minut jesteśmy na ulicy na której chcieliśmy się znaleźć. Wadą tego typu komunikacji jest często spotykany tłok i upał w gorące dni.
W wielkich aglomeracjach na zachodzie bardzo dobrym rozwiązaniem jest podziemne metro. W Polsce jedyna linia metra znajduje się w Warszawie, mimo to jest to dobry środek komunikacji miejskiej.

Wybór środku transportu spełniającego nasze standardy w mieście jest duży, lecz tylko od nas zależy, który z nich wybierzemy. Jednak warto się czasami zastanowić czy nie opłaca się przesiąść się z samochodu na skuter czy rower. Czasami nudną jazdę w korkach można zamienić na pełną ekscytacji i radości podróż na dwóch kółkach.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *