Kratka kominkowa stanowi estetyczną ochronę wylotów ciepłego powietrza. Na rynku istnieje kilka wzorów, kolorów czy wersji kratek, co daje nieco ograniczoną alternatywę.

Kratka kominkowa przeznaczona jest do nawiewu ciepłego powietrza w sposób grawitacyjny lub wymuszony, jak również do wywiewu powietrza wentylacyjnego. Wykonana jest z fragmentów stalowych odpowiednio przygotowanych w procesie technologicznym. Kratka pokryta jest farbą proszkową która posiada świetne właściwości mechaniczne, jak również wysoką trwałość koloru oraz odporność termiczną. Kratka kominkowa montowana jest w czopuchach kominków bądź w ścianach. Regulacja przepływu powietrza przez kratki kominkowe z żaluzją odbywa się poprzez otwieranie i zamykanie żaluzji za pomocą gałki. Kratki z żaluzją nie należy montować w czopuchach kominków. Dodatkową opcją, stosowaną do kratek kominkowych może być fotokratka. Po obróbce specjalnym programem komputerowym, zastosowania odpowiedniej technologii i wykonaniu za pomocą wybicia kilku tysięcy różnej wielkości dziur – otrzymujemy kratkę z motywem naszego oryginalnego i indywidualnego zdjęcia.

Montaż

Montaż kratki nie jest skomplikowany. Polega on na trwałym umieszczeniu ramki w otworze w kapie kominka i włożenia w nią fotokratki, która blokuje się na sprężystych zatrzaskach. Ten sposób mocowania umożliwia prosty montaż i demontaż fotokratki np. w przypadku jej czyszczenia czy wymiany. Obecnie ich funkcja nie ogranicza wyłącznie do przepływu powietrza. Wykorzystywane są także do aromaterapii co czyni je bardziej funkcjonalnymi.

Oryginalność

Decydując się na kratkę kominkową z możliwością wkomponowania zdjęcia z pewnością nada nowego, niezwykłego znaczenia. Takie rozwiązanie, może nie koniecznie najtańsze, lecz bez wątpienia oryginalne, pozytywnie zaskoczy gości i nada całkiem nowy design w salonie. Obecnie można znaleźć mnóstwo ofert w sklepach czy w internecie dotyczących fotokratek, więc znalezienie kratki, która zaakcentuje styl twojego kominka, nie powinna sprawić większego problemu.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *