Na dzisiejszym rynku produktów budowlanych mamy do dyspozycji ogromny wybór stolarki okienne nie tylko ze względu na jej walory estetyczne, ale również pod kątem zastosowanych w niej technologii oraz parametrów technicznych. Okien nie należy kupować spontanicznie, lecz jedynie po wnikliwym przemyśleniu zakupu i zapoznaniu się z asortymentem oferowanym przez producentów.

Karta właściwości użytkowej

Wszystkie dopuszczone do sprzedaży okna na terenie Unii Europejskiej powinny posiadać Kartę właściwości użytkowej. Jest ona swoistą deklaracją producenta, która potwierdza odpowiednie właściwości użytkowe oraz parametry okna. Karta właściwości użytkowej zawiera informacje m.in. na temat profilu okiennego, jego okuć oraz zamontowanych szybach. Podane są wymiary okna, seria oraz data produkcji, a także dziewięć najważniejszych cech użytkowych konkretnego okna. Można w niej znaleźć również dane odnośnie organizacji oraz instytucji badawczych, które potwierdzają deklarację złożoną przez producenta kona. W Karcie widnieją numery umowy oraz zlecenia na wyprodukowanie danego okna, które są nieodzowne na przykład w momencie składania reklamacji. W każdej Karcie właściwości użytkowych powinien znajdować się znak CE oraz dokładne dane teleadresowe producenta okna. Z Kartą powinna zapoznać się każda osoba przymierzająca się do kupna profili okiennych.

Szeroki wybór rynkowy

Współczesny rynek stolarki okiennej jest tak bogaty, że każdy zainteresowany kupnem tego rodzaju asortymentu na pewno znajdzie to czego szuka. Wiele firm ma w swojej ofercie od kilku do kilkudziesięciu modeli okien oferowanych w najróżniejszych przedziałach rozmiarowych. Wielu producentów również daje swoim klientom możliwość indywidualnej konfiguracji okien tak, aby spełniały one wszystkie ich potrzeby. Bardzo często taką symulację można przeprowadzić na stronie internetowej producenta dowolnie konfigurując rozmiar, kształt, kolor, rodzaj okuć czy też ilość szyb w oknie. Taka funkcja jest bardzo przydatna w póżniejszym zamawianiu konkretnej stolarki okiennej.

Okna z Podkarpacia

Na rynku funkcjonuje wiele dobrych, godnych zaufania firm oferujących najwyższej klasy stolarkę okienną, w tym najpopularniejsze obecnie na rynku okna z tworzywa PCV.  Jedną z nich jest bez wątpienia Pro-Expert z siedzibą główną w Rzeszowie, oferujący szeroką gamę artykułów budowlanych i wykończeniowych do pomieszczeń mieszkalnych oraz biurowych. Pro-Expert to również wysokiej klasy okna PCV w Jarosławiu, jednego z oddziałów podkarpackiej firmy. Jedno jest pewne. Asortyment sygnowany marka Pro-Expert bez wątpienia spełni wszystkie oczekiwania i potrzeby każdego inwestora.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *