Na grudzień tego roku zostało zaplanowane oficjalne otwarcie nowego ośrodka narciarskiego na Sądecczyźnie. Jest to limanowa Limanowa-Ski.  Usytuowany jest on w pięknej okolicy w otoczeniu zieleni lasów i pięknych widoków. Znajduje się on zaledwie 70 km Krakowa a 5 km od centrum Limanowej, na północnym zboczu Łysej Góry.

W Limanowa-Ski dla wszystkich miłośników sportów zimowych zostały otwarte trzy trasy zjazdowe. Mierzą one po 1100, 700 i 300 metrów długości. Zaraz przy nich znajduje się czteroosobowa kolej krzesełkowa firmy Doppelmayr i dwa wyciągi krzesełkowe. Szusowanie na trasach możliwe będzie od rana do późnego wieczora, dzięki sztucznemu oświetleniu zamontowanemu przy trasach. Na przyszły rok zaplanowane zostało oddanie dwóch dodatkowych orczyków a także basenu, klubu nocnego i studia odnowy biologicznej. Lecz to nie koniec nowości. U podnóża wzniesienia znajduje się hotel, który oficjalnie zostanie otworzony w przyszłym sezonie. Restauracja została postawiona na szczycie, skąd podziwiać będzie można wspaniałą panoramę gór i okolicy.

Wyciąg krzesełkowy mierzy 600 metrów długości, o przepustowości 2 tyś osób na godzinę. Różnica wzniesień wynosi 168 m. Kolej będzie czynna przez cały rok. Latem korzystać z niej będą turyści i rowerzyści natomiast zimą narciarze i snowboardziści. Na terenie ośrodka znajdują się także dwa wyciągi orczykowe. Mierzą one po 300 metrów długości a ich przepustowość wynosi 900 osób w ciągu godziny. Na miejscu znajdować się także GOPR-owcy, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem na stoku.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *