Większość z nas rozpoczyna dzień od kubka gorącej kawy. Pomaga to nam wyrwać się z sennego letargu, jakim jesteśmy owładnięci po nocy. Kawa również pobudza nas do działania i daje chwilę wytchnienia przed nadchodzącym kolejnym dniem. Jaką więc wybrać kawę, aby była idealna do codziennego spożywania? Naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzi Lavazza Qualita Rossa!

Zalety Lavazza Qualita Rossa

Delikatny smak i aromat sprawia, że jest to kawa dla osób lubiący wypić szybko kawę i ruszyć do pracy. Jej odpowiednio dobrany skład opierający się o mieszankę ziaren, a także specjalny rodzaj palenia zapewniają unikalny smak. Ale co to jest ta tajemnicza mieszanka ziaren? Są to odmiany brazylijskiej arabiki nadający kawie łagodny smak oraz afrykańskiej robusty, czyli nutki słodkiego czekoladowego aromatu. Kawa w smaku nie jest ani gorzka ani kwaśna. Można powiedzieć, że brak jej trochę wyrazistości. Nie jest to jednak żaden minus, taka właśnie powinna być, w końcu spożywa się ją, na co dzień.

lavazza qualita rossa

Sposoby parzenia

Jest to kawa idealnie nadająca się do parzenia w sposób tradycyjny jak również do wszelkich ekspresów ciśnieniowych i przelewowych oraz kawiarek. Jej aromat uwalniany jest zarówno przed jak i po zmieleniu. Świetnie smakuje w połączeniu z mlekiem. Z ciekawostek warto zwrócić uwagę na opakowanie, znajduje się tam mały filtr, przez który każdy może poczuć zapach przed dokonaniem zakupu. Warto podkreślić, iż zawartość kofeiny w Lavazza Qualita Rossa jest średnia, więc nawet 3 filiżanki espresso nie powinny zbyt mocno nas pobudzić. Sprawia to jednak, że możemy ją spokojnie pić nawet kilka razy dziennie i cieszyć się jej wspaniałym smakiem.

Kończąc należy wspomnieć, iż cena kawy Lavazza Qualita Rossa jest bardzo przystępna, co podkreśla wielu smakoszy kawy. Często też można znaleźć na nią dobrą promocję. Jeżeli więc pragniecie mieć w domu kawę wielozadaniową taką, którą poczęstujecie gości oraz którą będziecie spożywać codziennie rano to Lavazza Qualita Rossa może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *