Większość par, planując swoje wesele, zastanawia się również nad wyborem odpowiedniego miejsca na zorganizowanie pleneru ślubnego. Każdy przecież marzy o tym, by jego fotografie były piękną pamiątką z tego wielkiego dnia.

Rzeszów i jego okolice stanowią bardzo dobrą lokalizację do stworzenia niepowtarzalnych fotografii. Znaleźć tutaj można wiele klimatycznych miejsc, które mogą stanowić wspaniałe tło do tego rodzaju sesji. W okolicy mieszczą się stare, opuszczone budynki przemysłowe, nieczynne trasy kolejowe, oraz żwirownie. Nie każda para lubi jednak takie klimaty, dlatego wiele z nich decyduje się na zdjęcia ślubne w Rzeszowie. Jak w większości polskich miast, jest tutaj wiele romantycznych zakątków, ciasnych, brukowanych uliczek, skwerów oraz fontann.

W sąsiednim mieście, Łańcucie, znajduje się cudowny zamek, otoczony malowniczymi ogrodami. Czar tego miejsc przyciąga każdego roku tysiące nowożeńców pragnących wykonać właśnie tutaj swoje ślubne zdjęcia.

Dla osób ceniących sobie tradycję i chcących wykonać bardziej oryginalne fotografie, istnieje możliwość zorganizowaniu sesji w jednym z pobliskich skansenów. Jeden z nich mieści się w Markowej, natomiast drugi w Kolbuszowej. Za symboliczną opłatą można tam wykonać naprawdę ciekawe fotografie.

Podróżując do tych miejsc można skorzystać z pięknych scenerii, które oferuje nam przyroda. Wiele jest tutaj pól porośniętych zbożami, kwiecistych łąk, oraz pagórków. Jedynym ograniczeniem jest w tym wypadku inwencja twórcza fotografa i samych nowożeńców.

Jeśli ktoś marzy o zdjęciach na tle jeziora, lub pięknego ogrodu, może wybrać się do Czarnej koło Łańcuta. Mieści się tutaj prywatna posesja, której właściciele udostępniają ją do celów sesji. W ogrodzi znaleźć można piękne kompozycje kwiatowe, stawy oraz drewniane pomosty. Można również wypłynąć łodzią na środek zalewu.

Fotografia ślubna w Rzeszowie umożliwia wykonanie zdjęć w stylu urbanistycznym. Zupełnie inny charakter będą miały prace wykonane na zielonej łące, czy w sadzie. Dobór miejsca na organizacje pleneru to indywidualna kwestia każdej z par. Jedni sami znajdują wymarzoną lokalizację, inni zdają się na pomysły swojego fotografa.

Avatar photo
About Author

Redaktor

1 Komentarz

    Ślub to najważniejszy moment w życiu każdej kobiety – przynajmniej ja tak uważam. Nasze wesele już za pół roku, czyli w zimie i niestety na plener wśród kwiatów na łące nie możemy sobie pozwolić, aczkolwiek wpadliśmy na pomysł, że zrobimy coś nowoczesnego, innego czyli sesja zdjęciowa na nartach 🙂 Oboje jesteśmy zapalonymi narciarzami więc dla nas to tak jakby spełnienie marzeń. Gdy wybierzemy już zaproszenia i wszystkie dodatki ślubne zaczynamy dokładnie planować wyjazd w Alpy 😉

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *