Taras to bardzo istotny element zabudowy ogrodu, pełniący przede wszystkim funkcję wypoczynkową, ale też ozdobną. Aby spełniał on nasze oczekiwania, a także był integralną częścią domu i architektury ogrodu, najlepiej zaprojektować go już na etapie projektowania domu. Im wcześniej zapanujemy materiał, z jakiego taras będzie wykonany, a także jego kształt i umiejscowienie, tym lepiej będziemy mogli przygotować teren, a także niezbędne przyłącza elektryczne czy też wodno-kanalizacyjne, które mogą okazać się przydatne w tej części ogrodu/domu. Jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych do budowy tarasów jest kostka brukowa.

Taras z kostki brukowej – dlaczego to dobre rozwiązanie?

Wykonanie tarasu z kostki brukowej ma wiele zalet, jedną z nich jest mnogość wzorów i kolorów dostępnych kostek, a także cena. Projektując taras z kostki brukowej, możemy dopasować go do swoich możliwości finansowych. Producenci kostki oferują bowiem bardzo zróżnicowane gatunki kostki, począwszy od prostych i ekonomicznych wzorów, po bardziej szlachetne i ekskluzywne modele, za które musimy zapłacić znacznie więcej. Dzięki takiej rozpiętości każdy jest w stanie wybrać kostkę dla siebie. Budując taras z kostki mamy też bardzo dużo możliwości zaaranżowania pozostałych części ogrodu z użyciem wybranej kostki. Możemy zrobić z niej murki, podjazd, schody, czy też ścieżki, dzięki temu wszystkie te elementy stworzą spójną całość.

Zalety tarasu z kostki

Kostka na taras to rozwiązanie nie tylko funkcjonalne i efektowne, ale stosunkowo proste w montażu. Taras z kostki nie musi być powiązany z fundamentami domu, nie potrzeba także wykonywania betonowej wylewki, czy też używania specjalistycznych klejów, jak w przypadku, chociażby tarasów z płytek. Taras z kostki budowany jest bezpośrednio na odpowiednio przygotowanym, utwardzonym gruncie. Dzięki temu, że kostki nie są montowane na stałe do podłoża, w łatwy sposób możemy wymienić poszczególne elementy, czy też wykonać drobne poprawki.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *