Zima to trudny okres nie tylko dla nas, naszego zdrowia i kondycji, ale również naszych pojazdów. Padający śnieg, niskie temperatury, duża wilgotność powietrza, a co najważniejsze sól i inne środki chemiczne znajdujące się na drogach sprawiają, że nasze samochody potrzebują sporej ilości uwagi po zakończeniu tego wyjątkowo wymagającego okresu. Zaniedbanie auta po zakończeniu sezonu zimowego może nieść za sobą wiele negatywnych skutków, w tym powstaniu korozji!

Dlaczego sól jest szkodliwa dla samochodu?

W zimie służby zajmujące się utrzymywaniem dróg korzystają z różnych złożonych środków chemicznych, które nie pozwalają znajdującej się na jezdni drodze zamarznąć przy ujemnych temperaturach. Podstawowym składnikiem tych środków jest sól, która negatywnie działa na elementy metalowe znajdujące się w samochodzie. Mowa tutaj przede wszystkim o takich miejscach jak progi, podwozie czy nadkola.

Mycie samochodu

Auto detailing – co to takiego?

Pod nazwą auto detailing kryje się profesjonalny, przemyślany i precyzyjny proces kompleksowego czyszczenia pojazdu, który trwać może nawet kilka dni. Dzieli się on na poszczególne etapy, które dotyczą zarówno czyszczenia wnętrza samochodu, jak i jego karoserii. Podczas tego procesu wykorzystywane są specjalistyczne kosmetyki, które często nie są dostępne w zwykłych sklepach z akcesoriami motoryzacyjnymi. Podczas takich działań samochód odzyskuje pierwotny blask, a dodatkowo różnego rodzaju zabrudzenia usuwane są ze wszystkich zakamarków nadwozia. Dzięki temu nasz pojazd nie tylko wygląda jakby przed chwilą opuścił mury fabryki, ale również jest wolny od niebezpiecznych dla stanu jego karoserii zabrudzeń.

Profesjonalna konserwacja samochodu

Oprócz dokładnego mycia pojazdu bardzo ważnym etapem jest jego konserwacja. W wypadku wnętrza samochodu są to często różnego rodzaju dressingi w formie żelu bądź pasty, które za pomocą specjalnych aplikatorów nanosi się na poszczególne elementy wymagające szczególnej ochrony. Znacznie więcej rodzajów powłok można znaleźć w wypadku elementów zewnętrznych samochodu. Do najczęściej wykorzystywanych należą woski, powłoki ceramiczne, niewidzialne wycieraczki i wiele więcej.

Podsumowując, jeśli wygląd oraz trwałość naszego pojazdu jest dla nas w jakikolwiek sposób ważna, to warto skorzystać z usług profesjonalnych studiów auto detailingowych i jak najlepiej zadbać o swój samochód po zimie.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *