Przemysł

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu suwmiarki

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu suwmiarki

Urządzenia pomiarowe w nieodłączny sposób towarzyszą ludziom każdego dnia. Bez nich nie byłoby możliwe funkcjonowanie laboratoriów, stacji diagnostycznych, czy nawet zakładów ślusarskich. Warto przy tym zauważyć, iż obecnie wyróżniane są zarówno urządzenia pomiarowe typu elektronicznego, jak również urządzenia tradycyjne, manualne. Do tej drugiej grupy zaliczana jest suwmiarka – bardzo proste, wręcz prozaiczne urządzenie o szerokim zastosowaniu.

Jak zbudowana jest suwmiarka?

Budowa suwmiarki w gruncie rzeczy jest bardzo prosta. W zasadzie składa się z dwóch elementów w kształcie litery L. Połączone za pośrednictwem specjalnych wytłoczeń w ich dłuższych bokach, dzięki którym możliwe jest wsunięcie jednego elementu w drugi. Krótszy bok elementów stanowi z kolei ramiona pomiarowe, pozwalające na mierzenie danych elementów. Ramiona pomiarowe z jednej strony są większe, natomiast z drugiej szersze, co pozwalana dwojakie wykorzystanie suwmiarki.

Co można zmierzyć suwmiarką i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Suwmiarki możecie kupić w sklepie narzedziowy24.eu tutaj.

Przy użyciu suwmiarki można określić dwa podstawowe parametry – grubość i średnicę. Grubość dotyczy przede wszystkim elementów płaskich, takich jak chociażby stalowe płaskowniki, bądź też blacha. Średnica odnosi się z kolei do elementów o przekroju koła, takich jak chociażby rury, pręty, czy też druty.

suwmiarka

Wybierając suwmiarkę w sklepie narzędziowym warto zwrócić uwagę przede wszystkim na zakres pomiarów, jakich można dokonać przy użyciu suwmiarki. Istotna jest również dokładność, z jaką można dokonywać odczytu mierzonego parametru. Niezbędne będzie także dokładne sprawdzenie, czy oglądany egzemplarz suwmiarki nie jest wygięty, czy też zdeformowany, co mogłoby doprowadzać do zakłamywania pomiarów.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *