Dzisiejsze oferty biur podróży sprawiają, że praktycznie każdy jest w stanie tanio odwiedzić swoje wymarzone miejsce niezależnie od jego lokalizacji na świecie. W popularnych rankingach najchętniej wybieranych krajów nie trudno zauważyć jak wielką popularnością cieszą się Włochy. Niezwykle bogaty kulturalnie kraj zaprasza do odwiedzin przepięknych, historycznych miast, z których jedno jest bardziej interesujące od drugiego.

Udając się na wycieczkę w te regiony, turyści najczęściej wybierają apartamenty we Włoszech w okolicach jednego z bardziej znanych miasto na świecie, jakim jest Rzym. Mieszczące się tutaj Koloseum, które w przeszłości stanowiło miejsce brutalnych i krwawych walk, dziś ma zupełnie inny charakter, a konkretnie atrakcji turystycznej. Na uwagę zasługują także Hiszpańskie Schody oraz tajemnicze Usta Prawdy, którym towarzyszy wiele historii.

Następną lokalizacją do odwiedzin, szczególnie dla ludzi wierzących będzie cudowny Watykan, który jak wiadomo stanowi państwo w państwie. Bazylika czy Plac św. Piotra to z pewnością najczęściej odwiedzane miejsca zaraz obok Kaplicy Sykstyńskiej ozdobionej wyjątkowymi freskami samego Michała Anioła. Na szczególną uwagę zasługują również Ogrody Watykańskie, które aż do czasów Piusa XII nie były dostępne w celach turystycznych.

Trzecie miejsce z kolei zdobyło ogromną sławę pośród wszystkich kochanków świata, a mowa oczywiście o Wenecji. Rejsy wodne Wielkim Kanałem przez sam środek miasta prowadzą w okolicy takich budowli jak sławny Pałac Dożów – gotycką siedzibę władców Wenecji, a dziś muzeum. Ponadto można zobaczyć najbardziej znany wenecki Most Westchnień. Pomimo wspaniałości wyżej wymienionych atrakcji jest to jedynie namiastka tego, z czym wiąże się wynajem zakwaterowania we Włoszech.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Wcześniejszy post

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *