Wybór odpowiedniej karmy dla kota nie jest sprawą łatwą. Zwierzęta te nie tylko chadzają własnymi drogami, ale znane są także ze swej wyjątkowo kapryśnej natury. Każdy koci opiekun – a więc Ty także – chce, by jego pupil chętnie sięgał po serwowane mu jedzenie dla kotów, a przede wszystkim, aby cieszył się doskonałym zdrowiem i długim, szczęśliwym życiem. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czym karmić kota, by tak właśnie się stało.

Jedzenie dla kotów – domowe czy gotowe?

Wiele osób ma przeświadczenie, że kot tak naprawdę może jeść wszystko i nic nie stoi na przeszkodzie, by podawać mu dokładnie te same posiłki, którymi żywią się inni domownicy. Jest to niestety przeświadczenie archaiczne, podobnie jak i przekonanie, że kot wprost uwielbia mleko. Takim podejściem można swojemu pupilowi bardzo zaszkodzić. Domowe jedzenie dla kotów powinno być zatem przygotowywane w oparciu o ich indywidualne potrzeby i bogate we wszystkie niezbędne składniki, co niestety jest bardzo czasochłonne, a i tak nie gwarantuje stuprocentowego sukcesu. Jeśli więc zastanawiasz się, czym karmić kota, sugerujemy zdecydowanie się na gotową karmę, której zastosowanie zagwarantuje bezpieczeństwo diety. Gotowa karma to produkt kompletny, który dostarcza czworonogowi składniki w odpowiednich proporcjach.

Żywienie kota – karma mokra czy sucha?

Kolejnym dylematem po zrezygnowaniu z samodzielnego przygotowywania posiłków będzie to, czy wybrać karmę suchą czy mokrą. A może i taką, i taką? Czym karmić kota w takim wypadku? Jako opiekun powinieneś raczej skupić się na jakości konkretnego produktu, bowiem tylko dobrze dobrana karma, zarówno mokra, jak i sucha dostarczy Twojemu czworonogowi wszelkich potrzebnych składników. Są koty, które preferują karmę mokrą, takie, które żywią się jedynie suchą, jak i te gustujące w obu jej rodzajach. Jeśli chodzi o żywienie kota, najlepszym rozwiązaniem jest karma w pełni spersonalizowana. Więcej informacji o żywieniu kotu znajdziesz na stronie mojamiska.pl.

Avatar photo
About Author

Redakcja

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *