Wielkimi krokami zbliża się zima, a wraz z nią powraca moda na kubki termiczne. Osoby zainteresowane zakupem kubka termicznego powinny jednak poznać kilka modeli, aby wiedzieć, na co zwracać uwagę. Zazwyczaj podstawowe parametry, które powinniśmy znać, to czas utrzymywania ciepła, praktyczny rozmiar dopasowany do dłoni oraz jakość materiału, z jakiego są wykonane. Poznajmy najpopularniejsze kubki termiczne od jednego z najbardziej znanych producentów – Contigo.

Krótka specyfikacja kubków Contigo

Jednym z najpopularniejszych kubków jest Contigo West Loop. Ceniony jest za uniwersalną wielkość oraz wysoką jakość materiałów, z jakich jest wykonany, czyli stal nierdzewna. Główną jego zaletą jest jednak kształt, który gwarantuje pewny uchwyt. Warto również wspomnieć o zamknięciu AUTOSEAL, które gwarantuje dużą szczelność. Dzięki czemu można go nosić w torebce lub plecaku bez obaw, że napój zostanie rozlany. Ten mechanizm zabezpiecza kubek przed przypadkowym otworzeniem.
Kolejnym kubkiem godnym uwagi jest Contigo Byron. Jest to model pojemny, posiadający prosty design, który może podobać się zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Co więcej, jest w stanie utrzymać ciepło do 5h, oraz jest łatwy w czyszczeniu. Kubek termiczny Contigo Byronto model wyjątkowo praktyczny, ponieważ wszędzie można go zabrać. Co więcej, wyróżnia go ciekawy design i wytrzymałość, a także duża pojemność, bo aż 600 ml.

Jaki kubek termiczny wybrać?

Czas szybko biegnie, a my żyjemy w ciągłym tempie. Z tego względu, często nie mamy czasu nawet napić się gorącej kawy rano. Niemniej jednak nie musimy rezygnować ze wspaniałej porannej kawy. Tu z pomocą przychodzi nam kubek termiczny Contigo. Dobrze wykonane kubki Contigo są w stanie utrzymać temperaturę kawy przez długi czas, przez co mamy stały dostęp do smacznej kawy. Trzeba jednak wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas zakupu kubka termicznego, aby nabyć produkt, który spełni wszystkie nasze wymagania.
Podczas wyboru kubków termicznych w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na system zamykania. Zalecane są systemy AutoSeal oraz AutoClose. Gwarantują one wysoką szczelność. Równie ważna jest pojemność kubka. Jeżeli poszukujemy małego kubka, to wystarczą pojemności takie jak 250 ml do 350 ml, czyli odpowiednik jednego kubka kawy. Jeżeli jednak planujemy chodzić z kubkiem na długie wycieczki, to z pewnością lepszym wyborem będą pojemności takie jak 560 ml i 750 ml. Warto także zwracać uwagę na czas utrzymywania ciepła. Im solidniejszy kubek, tym dłużej utrzymuje temperaturę. Zazwyczaj przeciętny kubek utrzymuje ciepło do 5h.

Avatar photo
About Author

Redakcja

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *