Każdy kierowca posiadający prawo jazdy i poruszający się pojazdem mechanicznym w ruchu drogowym wie, że niekiedy sama wiedza ze znajomości przepisów ruchu drogowego jest mało wystarczająca. Na drodze może nas spotkać wiele nietypowych sytuacji, zagrażających naszemu bezpieczeństwu, wtedy też nieocenione jest posiadanie dodatkowych umiejętności kierowania pojazdem.

carDodatkowe umiejętności i wiedzę oprócz tej podstawowej można zdobyć poprzez uczestnictwo w tak zwanych mobilnych szkoleniach dla kierowców. W skrócie to pakiet szkoleń dotyczących doskonalenia umiejętności zachowania się na drodze, Szkolenia odbywają się na profesjonalnym sprzęcie i można tu wymienić: symulator zdarzeń, dachowania, troleje i inne.

Symulator zdarzeń to urządzenie dzięki, któremu dowiesz się i poczujesz na sobie siłę jaka działa przy zderzeniu z niewielka prędkością. Dzięki takiemu doświadczeniu już nigdy nie zapomnisz o zapięciu pasów w trakcie jazdy.

Symulator dachowania pozwoli Ci na sprawdzenie jakie możesz odnieść skutki podczas dachowania mając nie zapięte pasy bezpieczeństwa i niepoukładane rzeczy w samochodzie. Wisząc do góry nogami w samochodzie uświadomisz sobie jak niebezpieczne dla twojego zdrowia i życia są niezapięte pasy i niezabezpieczone przedmioty np. laptop.

Umiejętność panowania nad kierownicą, pedałem hamulca i gazu na śliskiej nawierzchni jest  nieoceniona. Na urządzeniu takim jak troleje czyli symulatorze poślizgu nauczysz się jak wyprowadzić samochód z poślizgu, oraz dowiesz się jaki wpływ na to ma twoja postawa za kierownicą.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *