Wczasowicze planujący spędzić wakacje w Polsce najczęściej wybierają Morze Bałtyckie na miejsce swojego leniwego wypoczynku na słonecznych plażach, połączonego ze zwiedzaniem interesujących zabytków w nadmorskich miastach. O tym, jaka konkretnie miejscowość będzie stanowić cel naszym wakacji decydują oczekiwania, co do zaplecza hotelowego i gastronomii, możliwości finansowe oraz charakter, jaki chcemy nadać swojemu wypoczynkowi.

Jeśli nad morze wybieramy się z dziećmi to najlepszym rozwiązaniem będzie podróż do Świnoujścia. Plaże są tutaj bardzo szerokie, morze spokojne i ciepłe, a na wybrzeżu nie brakuje latarni morskich. Samo miasto skrywa w sobie wiele interesujących zabytków jak chociażby luterański kościół Marcina Lutra, czy zachwycający pięknem przyrody Park Zdrojowy. Dla rodzin z małymi dziećmi idealna będzie też położona na Mierzei Wiślanej Krynica Morska ze słynną latarnią morską jeszcze z 1951 roku. Piaszczyste plaże zachęcają do wypoczynku i zażywania morskich kąpieli, miłośnicy regionalnej kuchni mogą nasycić się świeżo smażoną rybą, a na pasjonatów historii czekają tutaj dwa muzea. Jeśli wakacje nam morzem chcemy spędzić w większym ośrodku to idealne będzie Władysławo, gdzie w ciągu dnia plaże w sezonie letnim są zawsze pełne turystów, a wieczorem miasto zamienia się w centrum zabawy i rozrywki. Chcąc wykorzystać lecznice właściwości morskiego powietrza najlepiej wybrać się do Sopotu. Turyści upodobali sobie tutejsze słoneczne plaże, długie, drewniane molo oraz komfortowe hotele. Sopot to także miasto, z którego wodnym tramwajem można dostać się na Hel.

Mówiąc o wakacjach nad morzem nie sposób pominąć Gdańska, który jest największym miastem na polskim wybrzeżu. Słynie ze Starego Miasta z zabytkowym Ratuszem, Fontanny Neptuna i Drogi Królewskiej. Nie trzeba chyba wspominać, że słoneczna pogoda, piaszczyste plaże i krystaliczne morze są gwarancją udanego wypoczynku. Miasto jest pełne klimatycznych uliczek idealnych na wieczorne spacery, a smaczną, regionalną kuchnią kuszą liczne restauracje. Gdańsk wielu osobom kojarzy się także z największą na Pomorzu imprezą handlowo- kulturalną, czyli Jarmarkiem Dominikańskim.

Każda z nadmorskich miejscowości ma swój niepowtarzalny klimat, który jest gwarancją udanych wakacji. Nie ma więc znaczenia, czy miejscem naszego wypoczynku będą ogromne plaże Trójmiasta, czy małe nadmorskie kurorty- ważne, aby właściwie korzystać wolny czas- na zabawę, odpoczynek i korzystanie z uroków morza.

Avatar photo
About Author

Redaktor

1 Komentarz

    Polskie morze jest przepiękne, oferta turystyczna zapewnia wiele atrakcji nie można tam się nudzić. Jak jest ciepło to można posiedzieć na plaży wykąpać się w morzu, a jak nie dopisze pogoda to też nie ma tragedii, hotele nad morzem posiadają tak rozbudowane oferty, że z pewnością każdy znajdzie coś w nich dla siebie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *