Hostessy na eventach – zakres obowiązków hostessy podczas eventów

Hostessy na eventach - zakres obowiązków hostessy podczas eventów

Czym zajmuje się hostessa na eventach?

Zawód hostessy w Polsce jest jeszcze mało znany, lecz coraz bardziej popularny. Zazwyczaj wykonują go młode kobiety, których zadaniem jest promowanie danej marki czy też produktu. Hostessy spotykane są często w miejscach publicznych gdzie występuje jakieś wydarzenie. Wato, więc poznać zakres obowiązków oraz wymagane umiejętności osoby na tym stanowisku.

Kilka słów o zawodzie hostessy

Agencja hostess określa ten zawód, jako promocję bezpośrednią, czyli jest to ogólnie pojęty marketing mający na celu wypromowanie usług lub produktów danego klienta. Hostessa ma za zadanie uczestnictwo w przeróżnych akcjach wizerunkowych jak również i sprzedażowych. Zakres działań jest jednak różnorodny. Zazwyczaj jest określany przez klienta. Może to być przedstawianie oferty, roznoszenie materiałów promocyjnych czy też przybliżenie określonych funkcji i rozwiązań technologicznych. Natomiast głównymi cechami, jakie wymaga się od hostessy to reprezentacyjny wygląd oraz komunikatywność na bardzo wysokim poziomie.

Agencje hostess oferują wynajem hostess na eventy
Agencje hostess oferują wynajem hostess na eventy

Główny zakres działań i obowiązków hostessy

Jak podaje agencja hostess Warszawa zakres obowiązków pracownika na tym stanowisku można podzielić na trzy grupy zadań.

  • Związane z promocją – Reklamowanie określonych produktów w różnych miejscach takich jak galerie handlowe, supermarkety czy też targi. Zakres obowiązków w tym wypadku jest bardzo zróżnicowany jak na przykład prezencja produktu czy promocja wydarzenia.
  • Związane z animacją – Tego typu czynności mają za zadanie zachęcenie potencjalnego klienta do wykonania określonego działania. Hostessy w tym wypadku mogą kontaktować się z klientem, zachęcać go do działania lub też do podjęcia określonych zachowań.
  • Związane z organizacją – Praca hostess to również udział w wydarzeniach, konferencjach, spotkaniach biznesowych. W tym wypadku zadaniem hostessy jest przywitanie gości, kierowanie ich na odpowiednie miejsca, prowadzenie rozmowy, zabawianie oraz podnoszenie prestiżu uroczystości.

Praca hostessy jest wymagająca, ponieważ trzeba wykonywać ją niekiedy kilkanaście godzin w pozycji stojącej. Przynosi jednak sporo satysfakcji oraz motywacji do podejmowania dalszych zadań.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *