Osoby uprawiające intensywnie sport, a zwłaszcza rozpoczynające treningi, zastanawiają się nad ewentualną suplementacją. Czy to dobre rozwiązanie? Jakiego rodzaju suplementy warto stosować? Sprawdź w poniższym artykule.

Odżywki, suplementy – zalety stosowania

Prawidłowo stosowane suplementy oraz odżywki są polecanym rozwiązaniem w przypadku osób rozpoczynających swą przygodę z intensywnymi treningami. Dzięki odpowiednio dopasowanej do potrzeb danego organizmu suplementacji, możliwe jest skuteczne wsparcie organizmu, a także przyspieszenie procesu kształtowania sylwetki. Profesjonalne, dobre jakościowo odżywki sprawiają, że uprawiany sport przynosi lepsze rezultaty. Preparaty te wspomagają redukcję tkanki tłuszczowej i rozbudowę mięśni. Ponadto poprawna suplementacja skutecznie chroni ćwiczącego przed powstawaniem niedoborów wielu ważnych substancji odżywczych w organizmie.

Suplementy dla początkujących

W jakie suplementy warto się zaopatrzyć na początku treningów? Do najpopularniejszych preparatów polecanych osobom rozpoczynającym dopiero intensywne ćwiczenia, należą przede wszystkim odżywki białkowe. Środki te sprawdzą się zarówno u osób, które uprawiają sport by spalić tkankę tłuszczową, jak i u tych, którzy chcą zwiększyć masę mięśniową. Ponadto zaleca się L-karnitynę. Specyfik ten przyspiesza proces chudnięcia, a równocześnie zapobiega efektowi jo-jo, czyli szybkiemu powrotowi do poprzedniej (a nawet wyższej) wagi. Stosowanie tego preparatu wpływa regenerująco na mięśnie oraz zmniejsza ilość mikrouszkodzeń mięśniowych. Kolejnym polecanym suplementem jest HMB. Wpływa on na szybszą regenerację mięśni po wysiłku dzięki minimalizowaniu stopnia ich uszkodzenia. Pomaga w szybszym budowaniu masy mięśniowej. Jest szczególnie polecany dla osób początkujących, jak również powracających do treningów po długim czasie braku aktywności. Polecanym rozwiązaniem jest też BCAA – aminokwasy rozgałęzione, które biorą znaczący udział w spalaniu tkanki tłuszczowej. Ich głównym celem jest hamowanie procesów rozpadu tkanki mięśniowej. Ponadto zaleca się też stosowanie kreatyny. Specyfik ten działa kompleksowo, wpływając na wytrzymałość, siłę oraz wzrost masy mięśniowej.

Decydując się na suplementację, należy pamiętać, aby zawsze odpowiednio dopasować stosowane środki do kondycji organizmu, jego potrzeb, a także celów do osiągnięcia. Ważne jest, aby środki te pochodziły z legalnego źródła, od sprawdzonych producentów.

Avatar photo
About Author

Redakcja

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *