Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, konto bankowe może mieć praktycznie każda osoba bez względu na wiek. Banki nieustannie starają się zainteresować swoją ofertę wciąż to nowe grupy klientów, wśród których szczególnie targetowaną grupę stanowią studenci. W jakim więc banku najlepiej założyć konto studenckie? My już wiemy!

Konto bankowe, czyli absolutne must have!

W dzisiejszych czasach konto bankowe to już nie luksus, lecz absolutne minimum i znaczne ułatwienie, zwłaszcza dla osób uczących się. Każda osoba wybierająca się na studia lub już studiująca, uczęszczająca do szkół policealnych lub pomaturalnych, powinna posiadać własne konto studenckie. Uiszczanie czesnego, opłaty za mieszkanie czy też pomoc finansowa od rodziców staje się o wiele łatwiejsza dzięki rachunkom bankowym.

Najlepsze konto dla studenta na start

Jakie jest zatem najlepsze konto dla studenta na start? Naszym zdaniem konto Banku Spółdzielczego w Lubaczowie to optymalna oferta dla każdej młodej osoby, która nie skończyła jeszcze 24 lat. Konto NA START umożliwia bezpłatne wypłacanie pieniędzy z bankomatów w całej Polsce oraz na całym świecie. To bardzo ważne udogodnienie, zważywszy na pobierane opłaty przez niektóre banki, które w skali miesiąca i przy dość skromnym budżecie studenckim mogą mieć w ostatecznym rozrachunku dość duże znaczenie. Konto studenckie to również możliwość automatycznego odkładania części środków na koncie oszczędnościowym, co może przynieść całkiem niezły dochód. Oczywiście student ma zapewniony bezpieczny dostęp do bankowości elektronicznej, możliwość korzystania z biometrii zamiast plastiku oraz prestiżowe karty VISA lub MasterCard.

Za free!

Co ważne, szczególnie dla wszystkich osób uczących się, prowadzenie konta, przelewy w PLN, wpłaty i wypłaty w ramach rachunku, pierwsza karta bankomatowa oraz korzystanie z biometrii jest całkowicie darmowe.

Jeśli pieniądz to tylko wirtualny

Konto studenckie NA START to przede wszystkim wygoda. Młoda osoba ma w każdej chwili dostęp do pieniędzy, a w momencie wydania ostatniej złotówki zawsze może liczyć na szybki przelew z konta rodziców. Dzisiejsze konta bankowe to rodzaj nowoczesnej skarbonki, z tym że student nie musi iść do sklepu z gotówką w kieszenie, lecz robi zakupy przez internet, kupuje bilet miesięczny lub wejściówkę do kina drogą elektroniczną lub płaci zbliżeniowo. Dzięki rachunkowi bankowemu młoda osoba zyskuje niezależność oraz komfort finansowy, a także uczy się zarządzania swoimi finansami.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *