Często we wnętrzach naszego auta panuje bałagan a do tego wszystkiego można wyczuć nieprzyjemny zapach. Taki stan rzeczy może sukcesywnie pogarszać nasze samopoczucie. Tym bardziej jeśli jeździmy autem do pracy. Często bałagan jest skutkiem braku wiedzy na temat prawidłowego dbania o wnętrze naszego auta. Nie jest to takie trudne i wystarczy 5minut dziennie aby każda przejażdżka była dla nas okazją do przebywania w czystym i pachnącym wnętrzu.

Pozbycie się nieprzyjemnego zapachu jest często związane z prostą wymianą filtra kabinowego, który może się okazać silnie zabrudzony. Instrukcję wymiany dla konkretnego modelu auta można znaleźć bez problemu w internecie.

Podstawowym elementem pozwalającym na poprawę wizualną wnętrza naszego auta jest pozbycie się niepotrzebnych przedmiotów. Na początku może to być uciążliwe, przecież trzy długopisy w skrytce mogą się przydać. Co prawda jeszcze nigdy nie użyliśmy ich do niczego, ale na pewno się przydadzą jak je tylko stamtąd wyjmiemy. Czasem warto uświadomić sobie ile z tych rzeczy naprawdę jest nam niezbędna i tylko je zostawić. Kiedy już pozbędziemy się wszystkiego co niepotrzebne, resztę możemy uporządkować w ciekawy sposób, który nie będzie sprawiał wrażenia bałaganu. Przy pozbywaniu się niepotrzebnych rzeczy nie możemy zapomnieć o bagażniku ponieważ to w nim często znajduje się najwięcej, często już zapomnianych, przedmiotów.

Ostrożne wyniesienie z auta i wytrzepanie dywaników jest świetną okazją do umycia tych gumowych i odkurzenia materiałowych. Pod nimi znajduje się często duża ilość piachu, który również starannie odkurzamy. Kolejnym elementem jest przestawienie foteli. To właśnie pod nimi znajduje się często najwięcej brudu trudnego do wydostania. Świetną pomocą jest dla nas wąska końcówka rury odkurzacza, która umożliwi nam dostanie się do zakamarków. Nie zapomnijmy o tylnej kanapie lub fotelach, które zazwyczaj można złożyć.

Istnieje wiele środków czystości które pomogą nam usunąć zabrudzenia z materiałów wykończeniowych auta. Jeśli ich nie mamy wystarczy nam woda z mydłem. Przy użyciu ściereczki do kokpitów nasączonej płynem starannie czyścimy te elementy.

Zabrudzone fotele welurowe mogą nam przysporzyć wiele kłopotów ponieważ do ich czyszczenia wymagane są specjalne środki czystości, które nie zawsze radzą sobie z zabrudzeniami. Warto dbać o fotele, aby podczas ich eksploatacji powodować jak najmniej zanieczyszczeń. Dużo mniej problemów jest z fotelami wykończonymi skórą.

Umycie szyb od strony wnętrza auta jest wymagane dla zachowania bezpieczeństwa przy jego prowadzeniu Warstwa tłuszczu i innych zanieczyszczeń może skutecznie utrudnić widoczność, nawet jeśli początkowo nie widać brudu.

Artykuł powstał we współpracy z: www.autoparto.pl/wnetrze-auta/

Avatar photo
About Author

Redaktor

1 Komentarz

    Ja do pielęgnacji wnętrza używam produktów od K2, bo za tą cenę sprawdzają mi się najlepiej. Jeżeli chodzi o konserwację skórzanej tapicerki to dla mnie bezkonkurencyjny jest K2 Auron Strong https://youtu.be/fk4aeRkkMlM

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *