Taśmy samoprzylepne mają bardzo różnorodne zastosowanie i mogą się przydać w rozmaitych sytuacjach, np. podczas wysyłania przesyłek lub pakowania dobytku w czasie przeprowadzki. Nic dziwnego, że na rynku można znaleźć różne ich rodzaje, o odmiennych funkcjach i właściwościach. Czym się kierować podczas wyboru taśmy pakowej?

Kleje wykorzystywane w taśmach pakowych

Jedną z cech, które najczęściej bywają brane pod uwagę podczas tworzenia klasyfikacji taśm pakowych, jest rodzaj kleju, jaki został użyty do ich wytworzenia. Najbardziej typowym i najchętniej wybieranym jest klej akrylowy, którego zaletą jest niska cena, która jednak wiąże się z małą wytrzymałością. Z kolei hot melt, czyli kauczuk syntetyczny to taśma o dużej elastyczności i kleistości, która klei mocniej i jest odporna na wilgoć. Trzecim rodzajem kleju do taśm jest solvent (kauczuk naturalny) – bardzo silne spoiwo nadające się do używania w bardzo niskich temperaturach (aż do -25 stopni!) oraz przy wysokiej wilgotności.

taśma pakowa smart

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania taśmy pakowej?

Wybierając taśmę pakową dla siebie, warto zwrócić uwagę na kilka jej aspektów. Po pierwsze: ważne jest to, by była trwała i odporna na czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, wilgoć czy środki chemiczne. Warto sprawdzić także zakres temperatur, w jakich jest w stanie spełniać swoją funkcję – ma to znaczenie m.in. podczas przewożenia produktów mrożonych. Oprócz tego w niektórych przypadkach znaczenie mogą mieć takie kwestie jak wymiary taśmy (pamiętajmy o tym parametrze szczególnie wtedy, gdy korzystamy z zaklejarki) czy jej kolor (do wyboru mamy taśmy przezroczyste oraz w rozmaitych barwach).

Specjalne rodzaje taśm

Czasami zależy nam, by taśma posiadała jakieś dodatkowe cechy i funkcje – liczy się to zwłaszcza wtedy, gdy przygotowujemy się do przeprowadzki lub przesyłamy specjalne rodzaje towarów. W takim wypadku może się nam przydać taśma pakowa z napisem, np. „Ostrożnie! Szkło”. Innym rozwiązaniem jest zakup taśmy, po której można pisać samodzielnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy np. opisać zawartość kartonów lub oznaczyć pomieszczenie, w jakim mają się znaleźć.

 

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *