Za kilka tygodni rozpocznie się kalendarzowa wiosna, to dobry czas, aby pomyśleć o zakupie klimatyzatora, który ochłodzi nas w nadchodzące upalne dni. Jaki model wybrać i na co zwracać uwagę podczas takich zakupów?

Odpowiednia temperatura i wilgotność powietrza

Chociaż jeszcze kilkanaście lat temu posiadanie klimatyzacji w domu było oznaką luksusu, dziś coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Warto rozważyć zakup takiego urządzenia z wielu względów. W domu czy w mieszkaniu sprawdzą się klimatyzatory ścienne, nowoczesne modele są niezwykle ciche, energooszczędne i funkcjonalne, to dobra inwestycja. Dzięki klimatyzacji można stworzyć w domu przyjazny zdrowiu mikroklimat, większość urządzeń posiada szereg czujników, co pomaga utrzymać w pomieszczeniach odpowiednią temperaturę oraz wilgotność powietrza. Niektóre klimatyzatory ścienne posiadają również jonizatory, które mają za zadanie usuwać z powietrza kurz, dym oraz nieprzyjemnie zapachy. Do wyboru jest zazwyczaj kilka trybów pracy klimatyzatora, obok chłodzenia za pomocą takiego sprzętu można także ogrzać pomieszczenie, jeżeli główne źródło ciepła jest niewystarczające. Pamiętajmy, że optymalna temperatura dla naszego organizmu zimą to 20-24 stopni Celsjusza, latem 23-26 stopni Celsjusza.

Klimatyzatory

Kupujemy klimatyzatory ścienne – na co zwrócić uwagę?

Obecnie na rynku można znaleźć bardzo duży wybór klimatyzatorów, niestety nie są to urządzenia tanie, dlatego nie warto pochopnie dokonywać ich zakupu. Najlepiej wybierać spośród modeli pochodzących od znanych, renomowanych producentów, którzy cieszą się uznaniem w branży. Kolejną rzeczą jest dobranie odpowiednich parametrów, trzeba zwrócić uwagę na moc klimatyzatora, nie może być ona zbyt niska, ani zbyt wysoka, co może odbić się na kondycji naszego portfela. Warto wybrać sklep, w którym będziemy mogli liczyć na fachowe doradztwo. Bardzo ważną kwestią jest również poziom hałasu emitowanego przez urządzenie, zbyt głośna praca klimatyzacji, może okazać się bardziej uciążliwa, niż nam się wydaje. Zwracajmy uwagę na wyposażenie w filtry, a także sposób sterowania urządzeniem. Większość klimatyzatorów ściennych można regulować za pomocą pilota, co jest bardzo praktyczne i wygodne.

Oczywiście ważnym aspektem jest również design, w końcu taki sprzęt jest zazwyczaj widoczny w pomieszczeniu, także należy wybrać model, który będzie współgrał z aranżacją. W tym względzie w ciągu ostatnich lat wiele się zmieniło, obecnie można wybierać spośród klimatyzatorów w różnych kolorach, które są bardzo cienkie, przez co wyglądają elegancko i nie kują w oczy.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *