Budownictwo

Które maszyny przemysłowe warto wynajmować i dlaczego?

Które maszyny przemysłowe warto wynajmować i dlaczego?

Każda firma budowlana decydująca się na rozpoczęcie realizacji konkretnej inwestycji boryka się z dylematem, czy w obliczu braków sprzętowych lepiej kupić potrzebne urządzenia, czy też wypożyczyć je na konkretny okres czasu. Na przestrzeni kilku ostatnich lat daje się zaobserwować wśród polskich firm rosnąca tendencja do wynajmowania maszyn budowlanych. Jednak czy takie rozwiązanie to rzeczywiście dobry pomysł?

Wynajem przede wszystkim dla małych firm

Obecnie w naszym kraju istnieje dość duża sieć firm zajmujących się wypożyczaniem profesjonalnego sprzętu budowlanego. Bez wątpienia takie oferty są szczególnie korzystne dla małych i średnich przedsiębiorstw budowlanych, które nie mogą sobie pozwolić na wydanie nawet kilkuset tysięcy złotych na potrzebne im urządzenia.

Niskie koszty

Wynajem maszyn budowlanych kryje w sobie wiele zalet. Jedną z nich jest na pewno czas. Realizacja takiego zamówienia odbywa się praktycznie natychmiast, a właściciel firmy nie jest zmuszony na zawieszenie prac budowlanych w oczekiwaniu na zamówiony sprzęt. Wynajem maszyn przemysłowych i przeładunkowych nie pociąga za sobą bardzo dużych kosztów, jak to jest w przypadku zakupu oraz eksploatacji sprzętu na własność. Maszyny można wypożyczyć na określony, potrzebny firmie czas na realizacje konkretnego zlecenia, a koszty zamkną się w niewielkim odsetku całkowitej ceny zakupu nowych urządzeń.

Serwis w pakiecie

Wynajem maszyn przemysłowych i przeładunkowych jest również ważny ze względu na o wiele mniejszą awaryjność tego rodzaju sprzętu. Duże firmy zajmujące się wypożyczaniem maszyn budowlanych regularnie dbają o kondycję techniczną swych urządzeń. Bardzo często również zawierają w swej ofercie usługi serwisowe wypożyczanego sprzętu na bardzo preferencyjnych warunkach. Tak więc, w sytuacji gdy któreś z urządzeń ulegnie nagłej awarii, wypożyczalnia oferuje natychmiastowy serwis, dzięki czemu firma budowlana nie będzie musiała na długo przerywać pracy i będzie w stanie na czas dotrzymać terminów inwestycyjnych. Należy pamiętać także, że przeważnie maszyny pochodzące z wypożyczalni są objęte ubezpieczeniem.

Wynajem maszyn przemysłowych i przeładunkowych jak najbardziej uzasadniony

Bywają inwestycje, przy których niezbędne jest użycie maszyn o dość dużych gabarytach. Firmy budowlane zazwyczaj realizują zlecenia w kilku różnych nieraz bardzo odległych częściach Polski i transport tak dużej maszyn z jednego miejsca na drugie mógłby im sprawić nie lada problem. W takiej sytuacji wynajem niezbędnego sprzętu w pobliżu placu budowy wydaje się rozwiązaniem jak najbardziej uzasadnionym.

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *