Ciekawostki

Numerologia – znaczenie poszczególnych liczb

Numerologia – znaczenie poszczególnych liczb

Zdaniem numerologów na portret człowieka składa się szereg liczb. Najważniejszą liczbą jest nasza liczba urodzeniowa, którą oblicza się z na podstawie daty naszego urodzenia. Pozostałymi liczbami są między innymi liczba imienia i nazwiska oraz liczba naszego podpisu. Wszystkie te liczby wpływają na nasze zdrowie, samoocenę oraz relacje z otoczeniem.
222

Aby poznać numerologiczną liczbę urodzenia, należy dodać do siebie wszystkie poszczególne cyfry składające się na naszą datę urodzenia – aż do uzyskania liczby, mieszczącej się w przedziale od 1 do 9.

 

Co wynika z poszczególnych liczb urodzenia?

  • Numerologiczna jedynka to osoba rozważna, inteligentna, kreatywna. Posiada bogatą wyobraźnię. Charakteryzuje się potrzebą wolności i niezależności. Ma władczy charakter, cechuje się egoizmem oraz materializmem., często rozpiera ją nadmierna duma.
  • Numerologiczna dwójka to osoba o łagodnym charakterze, która cechuje się skromnością i dobrocią. Dwójka jest wyrozumiała, wrażliwa, szczera i skromna. Do cech negatywnych zaliczyć można niepewność, kompleksy oraz nadmierną pobłażliwość i dobroć.
  • Numerologiczna trójka jest osobą kochającą życie. Charakteryzuje ją charyzmatyczność, łatwość w kontaktach z innymi ludźmi, optymizm, serdeczność oraz błyskotliwość. Do cech negatywnych należą m.in. lekkomyślność, niedojrzałość oraz brak wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów.
  • Numerologiczna czwórka to osoba pracowita, wytrwała, odpowiedzialna i godna zaufania. Charakteryzuje ją również surowość, oschłość, chciwość oraz pesymizm.
  • Numerologiczna piątka jest osobą pomysłową, śmiałą, roztropną, inteligentną, bystrą, niespokojną i żywiołową.
  • Numerologiczna szóstka to osoba rozsądna, towarzyska, rozważna i spokojna. Charakteryzuje ją również lenistwo, pesymizm, nieczułość oraz pasywność.
  • Numerologiczna siódemka jest osobą delikatną, szlachetną, poważną, pilną oraz perfekcyjną. Zdarza się, że ma problemy adaptacyjne i jest egoistyczna.
  • Numerologiczna ósemka to silna osobowość, którą cechuje upór, ambicja, energiczność, bojowość i siła woli. Ósemka bywa nieugięta, gwałtowna i egoistyczna.
  • Numerologiczna dziewiątka to osoba wrażliwa, dobrotliwa, wyrozumiała i uczuciowa. Bywa agresywna, władcza, niecierpliwa oraz nietolerancyjna dla cudzych wad.

Więcej informacji na temat numerologii znajduje się na stronie internetowej .

Avatar photo
About Author

Redaktor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *