Olejki eteryczne. Czym są i jak ich używać?

Olejki eteryczne. Czym są i jak ich używać?

Olejki eteryczne to najwyższej jakości skoncentrowana esencja roślinna, która wydobywana jest przez destylację z użyciem pary wodnej lub ekstrakcję. Pozyskiwana jest głównie ze świeżych, bądź suszonych roślin, w których to magazynuje się w łodygach, owocach, korzeniach, kwiatach czy liściach.

Każdy olejek eteryczny ma swoje unikatowe właściwości

Wykorzystywane surowce często niezauważalnie towarzyszą nam w rutynie dnia codziennego. Idealnie sprawdzają się w aromaterapii, w kąpielach, podczas inhalacji albo jako dodatek do masażu ciała.

Przykłady:

  • olejki lawendowe stosuje się przy eliminowaniu bólów mięśni czy bólów reumatycznych, a ich działanie uspokajające idealnie sprawdza się przy bezsenności, nadpobudliwości lub przy zszarganych nerwach;
  • olejki cytrynowe świetnie radzą sobie ze spowolnieniem procesu rozkładu włókien kolagenowych, nakładane są głównie punktowo na problemy skórne, a rozpylone w powietrzu mają właściwości antydepresyjne, pobudzające oraz oczyszczające.

Olejki eteryczne i ich własne kompozycje zapachowe

Etja, polska marka stworzona przez pasjonatów produktów naturalnych, otwiera przed nami nowe możliwości, a mianowicie mieszania wybranych olejków. Sama firma proponuje także gotowe propozycje, tak jak to miało miejsce w przypadku delikatnej kompozycji Aroma-Oil, która pomagała w okresie jesienno-zimowym, kiedy to byliśmy najbardziej narażeni na różnego typu choroby. Niewątpliwą zaletą ich produktów jest podnoszenie samopoczucia osobom zmęczonym i zakatarzonym.

Jak rozpylać olejki eteryczne w domu?

Niewątpliwym wyborem wśród konsumentów jest dyfuzor. Cechuje go niezwykła poręczność oraz cichość pracy. Należy jedynie włożyć do jego środka wybrany olejek, a urządzenie po włączeniu wykona resztę pracy bez naszego udziału. Pozwala nam to na zajęcie się własnymi obowiązkami, bez ciągłej potrzeby nadzoru sprzętu. Dodatkowym atutem jest to, iż dyfuzor bardzo łatwo wpasowuje się w aranżacje wnętrz biurowych, salonów, gabinetów czy sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *